Ładowarka do samochodu elektrycznego

kapselek

Nowy na Forum

Hej, zakładam wątek, bo potrzebuję opinii a nie widzę nic podobnego - czy warto inwestować w taki zestaw https://suntrack.pl/darmowe-ladowan...em-do-ladowania-samochodow-elektrycznych.html ? Przymierzam się do zakupu elektryka, przyszłościowo, jeśli się to będą w domu dwa takie auta. Proszę o pomoc
:)
:)
 

viallos

Pionier e-mobilności
Supeeer drogo .... w zeszłym miesiącu postawiłem carpot na froniusie 5.5kw z możliwością podłączenia magazynu za 32k. Do tego ładowarka froniusa za max 5k. Połowa tego ... i to z instalacją. Na razie bez magazynu bo samochod elektryczny i pompa ciepla zapewniają wystarczającą autokonsumpcje, ale wydaje się że za pozostałe 40k to mógłbym dużo większy magazynu sobie podłączyć.

Generalnie komponenty ok ale cena ....
 

kapselek

Nowy na Forum
Supeeer drogo .... w zeszłym miesiącu postawiłem carpot na froniusie 5.5kw z możliwością podłączenia magazynu za 32k. Do tego ładowarka froniusa za max 5k. Połowa tego ... i to z instalacją. Na razie bez magazynu bo samochod elektryczny i pompa ciepla zapewniają wystarczającą autokonsumpcje, ale wydaje się że za pozostałe 40k to mógłbym dużo większy magazynu sobie podłączyć.

Generalnie komponenty ok ale cena ....
Wyszedłem z założenia, że lepiej zainwestować więcej i mieć pewność, że to nie chińszczyzna, że się tak wyrażę ;)
 

viallos

Pionier e-mobilności
Jak sobie poczytasz to Fronius ... jedna z najlepszych firm jeżeli chodzi o PV od wielu lat obecna na zachodzie ... między innymi poleca magazyny Victron.

Kto bogatemu zabroni 😀
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
@kapselek mozna ale:
1. Nie w tej cenie, moze byc na froniusie jak chcesz porzadnie
2. Do ladowania auta nie potrzebujesz magazynu, szczegolnie takiej pierdolki jak 5kWh, lepiej wiecej paneli. Jak bedziesz mial 2 auta to jeden sie bedzie ladowal a drugim bedziesz jezdzic
3. Falownik, mozna zainwestowac w taki z mozliwoscia podlaczenia kiedys w przyszlosci magazynu ale to dopiero jak ceny beda bardziej asymetryczne i jakbys chcial zuzycie w domu wieczorem i w nocy zoptymalizzowac
 

6a8

Posiadacz elektryka

Najnowsze dyskusje

Top