Aktualizacja oprogramowania e-Soul/e-Niro/Kona

Sierek

Fachowiec
Właśnie udało mi się zaktualizować oprogramowanie mojego samochodu. Poprzednią wersją miałem 2 generacje wstecz - z grudnia 2019. Teraz mam nowiuteńką 210303 :) Upgrade trwał ok 25 min.
Oprogramowanie jest takie samo dla rodziny KIA i Kona.
IMG_20210520_234246.jpg

Co nowego zauważyłem z najważniejszych rzeczy?
  1. Zmiana koloru na fiolet (poprzednia wersja z września 2020 już to miała).
  2. Zniknął podział na trzy sekcje ekranu głównego, wprowadzono Home screen.
  3. Wchodząc dalej został tylko podział 1/3 i 2/3.
  4. Wreszcie można pozbyć się nieruchomego loga Android Auto i skonfigurować w szerokim zakresie tą część ekranu (np mapa + EV).
  5. Pojawiły się profile użytkowników 2 osoby + gość.
  6. Nowa grafika radia (z "lampowymi" wskaźnikami częstotliwości) i innymi zmianami
  7. Mapy zostały stare :(
Link do filmu z innego forum z pokazaniem nowych elementów:
Jest tam cały opis procesu z podaniem źródła FW (Official Kia - Navigation Update Website).
 
Last edited:

Sierek

Fachowiec
Mamy wysyp kolejnych wersji. Zagościła już u mnie ver. 210513.

Tym razem jest upgrade map, ale ich aktualność to jakieś nieporozumienie. Nie ma dróg oddanych dwa lata temu do eksploatacji. Wreszcie poprawiają połączenia bluetooth i nie mam już problemów z importem kontaktów z telefonu. Ukryto bardziej funkcję split screen dla AA, było trochę szukania.

IMG_20210525_111633.jpg


Opis zmian ze strony Hyundaia https://update.hyundai.com/RU/EN/updateNoticeView/343
 
Last edited:

Slawoos

Zadomawiam się
Dzięki za odpowiedź. A mógłbyś powiedzieć jak to zrobić?Bo na razie jedyne co mi się udało to dotrzeć do pliku a aktualizacjami map. A w menu samochodu przycisk Aktualizuj jest nieaktywny.
 

Sierek

Fachowiec
Aktualizacja nie jest zbyt skomplikowana:

Rozpakowujesz archiwum. Kopiujesz na pendrive. Musi być co najmniej 32GB, sformatowany w FAT32. Trzeba zwrócić uwagę, by w głównym katalogu na penie były trzy lub cztery pozycje:

1622267838780.png

Niektóre źródła mają archiwa z kilkoma poziomami, więc trzeb się zagłębić do odpowiedniego katalogu kopiując na pena:

1622267933559.png

Uruchamiasz samochód i wkładasz pena do portu USB na środku konsoli. Aktualizacja się rozpocznie automatycznie. Najpierw są sprawdzane sumy kontrolne plików na penie, potem wgrywany soft i znowu sprawdzane sumy kontrolne już wgranych plików. Po aktualizacji system się zresetuje (trwa to ok. 30 min.).

Nie wyjmuj pena i nie wyłączaj samochodu do czasu zakończenia aktualizacji!

Jeśli coś pójdzie nie tak i proces się zawiesi zresetuj system wykałaczką lub spinaczem i uruchom aktualizację ponownie. Miałem raz taki przypadek.

Jeśli aktualizujesz system z wersji 2019 wszystkie ustawienia się wpiszą w profil Gość. Jeśli założysz nowy profil, trzeba ustawienia zrobić na nowo (język, konto UVO, telefon, stacje radiowe, ...). Nowe opcje ustawiają się w pozycjach domyślnych (AA nie jest w split, kamera cofania wyłącza się po jeździe do przodu z określoną prędkością, itp.), więc trzeba cierpliwie przejrzeć wszystkie opcje i odpowiednio ustawić.

Wszystko robisz na własną odpowiedzialność!
Powodzenia!
 

Attachments

  • 1622267825435.png
    1622267825435.png
    26,6 KB · Liczba wyświetleń: 3
  • 1622267887330.png
    1622267887330.png
    10,9 KB · Liczba wyświetleń: 1

Slawoos

Zadomawiam się
Ostatnie pytanie:)
Skąd to pobrać? Bo jedyne co znalazłem to plik "niby" aktualizacji map, który waży coś koło 4GB. Jeśli możesz to podaj linka do pobrania plików update. Z góry dzięki.
 

Slawoos

Zadomawiam się
Nie wiem czy to tylko u mnie czy z aktualizacja jest coś nie tak ale:
1. Po ustawieniu godzin włączania i wyłączania ładowania chwilę jest ok-do pierwszego zaplanowanego ładowania a następnie harmonogram się wyłącza.
2. Historia zużycia energii:do aktualizacji miałem zużycie rzędu 13-16 kw/100, po aktualizacji magicznie spadło na 7-8 kw/100km (co oczywiście prawdą nie jest bo na zegarach dalej jest koło 14). Ktoś ma podobnie?
 

Sierek

Fachowiec
1. Nie używam harmonogramów - sprawdzę przy okazji.
2. Historię mam podobną. Zapisy są przekłamane od czasu majowej aktualizacji.
 
Top