Aston Martin chce oferować napęd zelektryfikowany w 90% swoich aut do 2030r [link ENG]

BigB00

Posiadacz elektryka
Według CEO Aston Martin'a, Tobiasa Moersa, firma będzie oferować zelektryfikowane układy napędowe w 90 procentach swoich modeli do 2030 roku.

„Napęd elektryczny jest częścią naszej podróży i naszego planu produktowego na przyszłość” - powiedział Moers grupie inwestorów pod koniec zeszłego tygodnia. „Powinniśmy coś osiągnąć do połowy dekady - taki jest nasz przybliżony terminarz. Takie mamy ramy czasowe i myślę, że to kluczowe. ”

Odmiana hybrydowa plug-in SUV'a Aston Martin DBX ma się ukazać w 2023 roku, a podobno w 2025 roku pojawi się pierwszy całkowicie elektryczny model tego producenta.

Decyzja zapewne związana jest z zakazem sprzedaży aut spalinowych w Wielkiej Brytanii, który ma wejść w życie w 2030r.
Co do auta elektrycznego. Kiedyś Aston Martin zaprezentował model Rapid-E, o którym zrobiła się niedługo potem cisza. Zaś 2 lata temu został zaprezentowany model Lagona - elektryczny SUV. Może to o nim mowa.

 

Khar

Posiadacz elektryka
Ciekawe jak oni rozumieją "zelektryfikowany napęd", oby nie "hybryda samoładująca".
@BigB00 ciekawe artykuły wrzucasz, dzięki za zaangażowanie
 

BigB00

Posiadacz elektryka
Nie ma sprawy :)
Dzięki za miłe słowa :)
Według mnie zelektryfikowane oznacza plug-in, HEV'y oraz czyste elektryki. Chociaż nie wiem czy będzie możliwe osiągnięcie norm spalania w 2030r. na HEV'ach.
Mimo wszystko będą je oferować dla jakiś motoryzacyjnych purystów ("silnik to ja muszę słyszeć").

A tak przy okazji jeśli jakiś koncern tego nie rozumie, że za 10 lat będą jeszcze bardziej rygorystyczne normy to ma problem z planowaniem.
 
Last edited:

krist

Posiadacz elektryka
szkoda będzie tych V12 śpiewających. Akurat dla firm jak AM, sprzedających homeopatyczne ilości samochodów to powinni zrobić wyjątek
 
Top