coś mi stuka w TMY.

miksell

Posiadacz elektryka
Zauważyłem dziwny dźwięk. Jak ruszam to jakby cos stukało w przednim układzie hamulcowym. Odgłos jakby stukały/"latały" klocki hamulcowe. Podczas jazdy nie ma tego odgłosu. A jedynie czasem, podczas ruszania w szczególności gdy zmieniam kierunek jazdy przód/tył.
Na dziurach nierównościach, nie ma żadnych odgłosów.

Ktoś miał cos podobnego? Jakiś pomysł?
Czy serwis mobilny to ogarnie?
 

vista-LASH-resident

Posiadacz elektryka
Zacznij od wyczyszczenia zacisków hamulcowych (wyciągasz klocki, czyścisz zaciski, smarujesz tłoczek, dajesz smar do tłoczków na powierzchnie, po których przesuwa się klocek, wkładasz klocki, finito).
Możesz też spróbować procedury docierania hamulców w trybie serwisowym.
 

PawelGDZ

Posiadacz elektryka
serwis mobilny nic nie zrobi, wie o problemie, tesla też wie i też nic z tym nie zrobi :D
albo z tym żyjesz, albo często smarujesz albo.... kolega tu na forum opisał patent z termokurczkami - poszperaj, osobiście nie testował
docieranie nic nie da, problemem jest luz, klocki napierdalaja za każdym razem gdy zmienisz kierunek jazdy
 
Top