Czy na Forum powinny być wpuszczane posty z reklamami?

Czy przepuszczać na Forum posty wyglądające jak reklamy?


  • Total voters
    13
  • Poll closed .

Łukasz Bigo

Pionier e-mobilności
Członek redakcji
Forum jest mechanizmem swobodnej wymiany myśli. Nie moderujemy go tak bardzo, jak komentarzy w witrynie www.elektrowoz.pl.

Zauważyliśmy jednak, że zaczynają się na nim pojawiać posty wyglądające na reklamy. Dziękujemy niektórym z Was (np. @krzyss ), że je nam Państwo zgłaszacie.

Pytanie brzmi: czy powinniśmy przepuszczać takie posty? Czy może stworzyć kategorię posta płatnego, który może zawierać reklamę? A może wycinać z miejsca takie informacje?

Zależy nam, żeby zasady były jasne i uczciwe, dlatego będziemy wdzięczni za wzięcie udziału w głosowaniu oraz, w miarę potrzeby, uzasadnienie decyzji. Ostrzegamy, że sonda nie przesądzi o naszym wyborze, ale na pewno nam w nim pomoże.

Z góry dziękujemy za głosy i komentarze.
 

Alex

Fachowiec
Proszę również o wykładnię czy mogę w poście dodać link np. do warsztatu, który dobrze wykonał naprawę (dużą, prostą, błahą czy przywracającą do życia).
Czy zamieszczanie filmów instruktażowych czy pokazujących naprawę firmy która robi to zawodowo też jest reklamą?
Czy granicą będzie wymieniona nazwa firmy, lokalizacja czy też post osoby, która jest z tą firmą powiązana (pisze tylko o niej)?
 

Michał spod Krakowa

Pionier e-mobilności
Proszę również o wykładnię czy mogę w poście dodać link np. do warsztatu, który dobrze wykonał naprawę (dużą, prostą, błahą czy przywracającą do życia).
Tylko jeśli ktoś o to pytał. Link niepotrzebny - są wyszukiwarki.
Czy zamieszczanie filmów instruktażowych czy pokazujących naprawę firmy która robi to zawodowo też jest reklamą?
Jeśli pojawia się nazwa firmy, to reklama.
Czy granicą będzie wymieniona nazwa firmy, lokalizacja czy też post osoby, która jest z tą firmą powiązana (pisze tylko o niej)?
Wygląda na kombinowanie, jak przemycić reklamy :)
 

Szatan

Posiadacz elektryka
Powinniście ciachać posty które są reklamami bo jeśli ktoś o coś pyta to szuka rady opinii od użytkownika a nie wciskania marketingowej papki sprzedawcy.
Odznaczenie postu jako reklama powinno być minimum a użytkownicy którzy mają jakieś powiązanie z biznesem co wpływa na ich posty powinni mieć odznaczone w profilu pod nickiem
 

Alex

Fachowiec
Referal według tego co piszecie przecież też jest reklamą, bo daje właścicielowi realne korzyści. Każdy w stopce.
 

Alex

Fachowiec
Przykład:
Ktoś pisze i uszkodzeniu jakiegoś elementu, a ja miałem podobnie i z pomocą specjalisty sobie poradziłem. To muszę napisać 3 wiadomości (1 miałem podobnie, 2 mogę podać gdzie, 3 po zapytaniu podać gdzie), by zaoferować pomoc innemu użytkownikowi.
Trochę to się robi długaśne jak na potrzeby szybkiego sprawdzenia wiedzy o rozwiązaniu problemu.
Żebyśmy poprzez rozbudowane zasady nie zniszczyli efektywności i przyjemności korzystania z forum. Nowi użytkownicy przestaną przychodzić, bo zasady nie pozwolą im szybko znaleźć odpowiedzi na pytania.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Referral, to swoisty barter: Ja i daję i Ty mi też.
Szkoda tej zmarnować póki jest, obojętnie kto ma korzyści.
Reklamy w tej nowej i jeszcze wąskiej dziedzinie jaką jest elektromobilność, mogą być. Ale tylko w tym ściśle temacie
 

vwir

Pionier e-mobilności
Irytują mnie reklamy gdzie ktoś udaje, że jest konsumentem nie związanym z firmą i takie bym wycinał. Ale jeśli ktoś napisze wprost, że tym się zajmuje to takie otwarte reklamy jak najbardziej toleruję. Na razie tych firm nie ma tak znowu wiele, więc bałaganu to raczej nie spowoduje.
 
Top