Enyaq iV, Opony i felgi

ATnet

Posiadacz elektryka
W motocyklu ufam tylko Michelin i Metzeler, w autach tez lubie Michalki, ewentualnie Continental, Brigestone to taka japonska debica…. To chyba lepsze sa Yokohama.
 

lookash_c

Pionier e-mobilności
Bridgestone A005 miałem w 807 i byłem bardzo zadowolony. Jedyne Yokohamy jakie miałem to letnie AC01 w Xantii i raz miałem pełne gacie hamując na mokrym (bo skończyłem na przeciwległym pasie) i jakoś tak się zraziłem.
 

mmm

Zadomawiam się
Więc zmieniłem w eNiro Primacy 3 na Michelin CC2. Czy są dużo cichsze? Ciężko powiedzieć, bo dźwięk jest inny (odbieram to jako niższe tony), a zatem inaczej odczuwa się głośność. Ale z punktu widzenia słuchania radia, w jedną stronę miałem ustawioną głośność na 7 a na powrocie na 5 (mokra nawierzchnia, cicho mówiący ludzie z rmfclassic), więc chyba jakaś poprawa jest.

Definitywnie to mają większą przyczepność na mokrym :)
 

lookash_c

Pionier e-mobilności
Więc zmieniłem w eNiro Primacy 3 na Michelin CC2. Czy są dużo cichsze? Ciężko powiedzieć, bo dźwięk jest inny (odbieram to jako niższe tony), a zatem inaczej odczuwa się głośność. Ale z punktu widzenia słuchania radia, w jedną stronę miałem ustawioną głośność na 7 a na powrocie na 5 (mokra nawierzchnia, cicho mówiący ludzie z rmfclassic), więc chyba jakaś poprawa jest.

Definitywnie to mają większą przyczepność na mokrym :)
Brzmi nieźle, chyba się skuszę by też zostać testerem, zobaczymy jak w warunkach podlaskiej zimy będzie.
Tylko trzeba niestety wysupłać prawie 3 k pln.
 

KorekSAN

Zadomawiam się
Rozkminiam jakieś felgi na zimę (obecnie mam 19 REGULUSA) ale zastanawiam się czy nie kupić 18tek - wiadomo wyjdzie taniej na komplecie z oponami. Pytanie wtedy co z rozmiarem opony czy nie powinny być wyższe a jeśli tak to jakie najlepiej?

EDIT: znalazłem takie zestawienie https://www.wheel-size.com/size/skoda/enyaq-iv/2020/

opony: 235/60R18 103T felgi: 8Jx18 ET45 - bez różnicy przód tył
 
Last edited:
Top