Enyaq iV, znane problemy

Mindive

Fachowiec
Wątek do pisania rozwiązań na problemy występujące w Skodzie Enyaq.

1. Auto nie przekazuje swojego statusu do aplikacji

Z autem jest za 99% wszystko ok. Winna jest sieć Vodafone, która dostarcza usługi wszystkim skodom i VW w Europie. Niestety czasem ich serwery nie działają. Ten problem znika sam w ciągu kilku godzin lub dni. Gdyby problem się utrzymywał możemy napisać do Sebastian Lasek na FB - zdalnie sprawdzą w czym jest problem.

2. Stuki w zawieszeniu

Niektórzy dealerzy w EU zapominają wycisnąć plastikowe blokady zawieszenia, co powoduje głośne stukanie na dziurach. Ich wyjęcie w serwisie rozwiązuje problem.

3. Błędu infortainmentu

Przytrzymaj przycisk power on przez 10s - nastąpi reset systemu infortainment. Zazwyczaj rozwiązuje to wszystkie programy.
 
Last edited:

KorekSAN

Zadomawiam się
Pytanie związane z problemem. Pojechałem na legalizację haka do stacji diagnostycznej i najechałem na rolki. Enyaq nie był w stanie wyjechać. Diagnosta spytał o wyłączenie kontroli trakcji i zaczęliśmy szukać. Nie znalazłem więc uruchomiłem wujka Google, a tam filmik jak gościu w ID4 wyciąga bezpieczniki. Zacząłem się obawiać o jazdę zimą. Ktoś coś słyszał w tym temacie?
 

Mindive

Fachowiec
Coś chyba że stacją było nie tak. Jak wyjeżdżają inne auta z napędem na jedną oś? W autach na MEB nie ma możliwości wyłączenia kontroli trakcji. Żeby nie było że gadam głupoty - mój Enyaq też był na takim badaniu na stacji diagnostycznej i zjechał z niej bez problemu.

Dlaczego obawiasz się o jazdę zimą? Zobacz sobie ten test:

 
Last edited:

ezdrasz

Nowy na Forum
Światła cofania
Mam pytanie . U mnie przy cofaniu świeci się tylko zewnętrzna część lewego leda. Reszta jest nieaktywna. W Skodzie nie wiedzą czy tak ma być. W instrukcji nic nie znalazłem na temat świateł cofania.
 

Mindive

Fachowiec
to zależy jaki masz pakiet świateł kupiony. Jeżeli nie masz matrixów to świeci się tylko jedno światło - wielu na to narzeka, że jest ciemno. Pocieszę cię, że nawet z matrixami nie jest lekko i warto doświetlać światłem stopu. Podsumowując - tak ma być jeżeli nie masz matrix LED.
 

rav

Posiadacz elektryka
Stuki w zawieszeniu

Niektórzy dealerzy w EU zapominają wycisnąć plastikowe blokady zawieszenia, co powoduje głośne stukanie na dziurach. Ich wyjęcie w serwisie rozwiązuje problem.
Można w jakiś sposób samemu sprawdzić czy są zdjęte te blokady w zawieszeniu?
 

KorekSAN

Zadomawiam się
to zależy jaki masz pakiet świateł kupiony. Jeżeli nie masz matrixów to świeci się tylko jedno światło - wielu na to narzeka, że jest ciemno. Pocieszę cię, że nawet z matrixami nie jest lekko i warto doświetlać światłem stopu. Podsumowując - tak ma być jeżeli nie masz matrix LED.
z tym że jest za ciemno na kamerze to w dużej mierze kwestia oświetlenia tablicy. Na grupie FB ktoś wrzucał pliki do wydruku osłonki. Szwagier mi wydrukował i muszę powiedzieć że jest duża różnica.
 

RadaR

Fachowiec
Zdarzyło mi się dwa razy.
Po usiadnieciu na fotelu załącza się radio i tablet. Powinien się załączyć z takimi ustawieniami jak poprzednio ale..

1. Głośność jest wyższa i idzie tylko przez prawy przód i zdaje się że tylko przez jeden głośnik bo dźwięk jest kiepski. Dzieje się to tylko po otwarciu i zajęciu miejsca. Nie zdarzyło się nagle podczas jazdy z działającym radiem.
Do tego dźwięki migacza też szły przez ten jeden głośnik i też sporo głośniej. Nie szło tego przyciszyc... Pojawiały się też trzaski w innych głośnikach.

Za pierwszym razem naprawiło się samo. Na drugi dzień rano po otwarciu auta było wszystko OK.
Za drugim zacząłem sprawdzać ustawienia i się okazało że były poprzestawiane. Ustawiłem i jest OK.
Niemniej przestawiło się SAMO! Nikt nie grzebał przy tym napewno. Do tego nie wyjaśnia to trzasków oraz dźwięku migacza.
 

gim-kg

Pionier e-mobilności
Mam zastępczego Enyaq 80 iV. Już pierwszego dnia zawiesił się ekran. Nie można było zatrzymać ładowania i odłączyć przewodu. Żona wpadła w lekką panikę, bo nie mogła jechać. Dopiero reset systemu pomógł. Czy często się zawiesza system?
 

RadaR

Fachowiec
Żeby odłączyć przewód wystarczy na pilocie nacisnąć "otwórz" lub w ustawieniach zaznaczyć aby się odblokowywał po skończeniu ładowania.
Mi system się nie zawiesił nigdy.
Czasem faktycznie długo trzeba czekać na zatrzymanie ładowania. Jak mi się spieszy poprostu odpinam wtyczkę i jadę.

To w Tesli dają zastępcze Enyaq'i ? 🤣
 

Najnowsze dyskusje

Top