Kilka pytań po zakupie

Pepek

Posiadacz elektryka
Z moich obserwacji jednak zużywa podczas postoju energię i coś tam z sieci doładowuje (złapałem go na tym parę razy jak cichaczem w nocy podjadal😂)
No ale to i tak by wtedy ubywało procent? Bo mi przez te 2 doby stania (bez ładowania, bez sentry, tylko 2 wybudzenia z apki) ubyło 3% z baterii.

Siostra Irena

Posiadacz elektryka
Tak, ubywa 1-2% i u mnie ten ubytek jest „na bieżąco” uzupelaniany z sieci (ja mam auto non stop podpięte)

Pepek

Posiadacz elektryka
No ale właśnie u mnie nie jest uzupełniany z sieci - ja mówię o przypadku, że miałem auto podłączone, ale bez zezwolenia w apce na ładowanie, nie było śnieżynki, a po 2 dniach mam o 3% mniej baterii niż wcześniej - i te 3% się nie uzupełniło.

Siostra Irena

Posiadacz elektryka
No ale właśnie u mnie nie jest uzupełniany z sieci - ja mówię o przypadku, że miałem auto podłączone, ale bez zezwolenia w apce na ładowanie, nie było śnieżynki, a po 2 dniach mam o 3% mniej baterii niż wcześniej - i te 3% się nie uzupełniło.
Moim zdaniem jeśli ma ustawiony limit ładowania na powiedzmy 80% i zje w nocy 1-2% to on nie potrzebuje i nie pyta o pozwolenie.
Bierze i je 😉 no tak to wygląda u mnie 😉

PS Co masz na myśli pisząc “zezwolenie w apce” którą funkcję ?

Last edited:

Pepek

Posiadacz elektryka
Moim zdaniem jeśli ma ustawiony limit ładowania na powiedzmy 80% i zje w nocy 1-2% to on nie potrzebuje i nie pyta o pozwolenie.
Bierze i je 😉 no tak mi to wygląda u mnie 😉
Jak masz limit, to może tak, ale ja nie mam ustawionego limitu ładowania - to znaczy zawsze mam na 100%. Mimo to, jak w aplikacji zatrzymam ładowanie, to on nigdy go sam nie startuje, więc takie uzupełnianie u mnie nie wchodzi w grę.
Przypadek z weekendu - wracam z zakupów w sobotę wieczór - 66% baterii. Podłączam do kabelka. Startuje ładowanie (bo limit 100%), ale od razu je zatrzymuję. Sprawdzam w niedzielę z apki popołudniu - 65%, nie ma śnieżynki, sprawdzam we wtorek rano z apki - 63%, nie ma śnieżynki. We wtorek ok. 14 - dalej 63%, brak śnieżynki, ustawiam wyjazd na 16:30 - zaczyna ładować i grzać baterię.
Gdybym miał limit ustawiony to wiadomo - on ładuje do limitu, przerywa ładowania, ubywa - znowu ładuje, znowu przerywa - itp. Nie lubię tak, więc nigdy tak nie użytkowałem auta.

Siostra Irena

Posiadacz elektryka
Jak masz limit, to może tak, ale ja nie mam ustawionego limitu ładowania - to znaczy zawsze mam na 100%. Mimo to, jak w aplikacji zatrzymam ładowanie, to on nigdy go sam nie startuje, więc takie uzupełnianie u mnie nie wchodzi w grę.
Przypadek z weekendu - wracam z zakupów w sobotę wieczór - 66% baterii. Podłączam do kabelka. Startuje ładowanie (bo limit 100%), ale od razu je zatrzymuję. Sprawdzam w niedzielę z apki popołudniu - 65%, nie ma śnieżynki, sprawdzam we wtorek rano z apki - 63%, nie ma śnieżynki. We wtorek ok. 14 - dalej 63%, brak śnieżynki, ustawiam wyjazd na 16:30 - zaczyna ładować i grzać baterię.
Gdybym miał limit ustawiony to wiadomo - on ładuje do limitu, przerywa ładowania, ubywa - znowu ładuje, znowu przerywa - itp. Nie lubię tak, więc nigdy tak nie użytkowałem auta.
Nie mam pewności czy wciśniecie “zatrzymaj ładowanie” w aplikacji powoduje to że nic z gniazdka nie pobierze … być może, ale to faktycznie jedynie miernik żeby to sprawdzić

Pepek

Posiadacz elektryka
Nie mam pewności czy wciśniecie “zatrzymaj ładowanie” w aplikacji powoduje to że nic z gniazdka nie pobierze … być może, ale to faktycznie jedynie miernik żeby to sprawdzić
Tak, to wiem, że pewności nie ma - wiem, że nie doładowywuje wtedy głównej baterii do zadanego limitu, bo jak tak stał na wiosnę tydzień podłączony na kablu, to ubyło z 4% (ale wtedy to ze 2 razy dziennie budziłem z apki i nieraz sprawdzałem obraz z kamer).

AntoniFerdynand

Posiadacz elektryka
to teraz ode mnie kilka pytań - dzisiaj pojeździłem trochę ale coś średnio mi spryskiwacz czyściły szybę po stronie kierowcy- postanowiłem je sprawdzić i coś takiego znalazłem (zdjęcia robione ze środka stąd odbicia tapicerki)

chyba brakuje jednej dyszy ?
View attachment 14946View attachment 14945

druga sprawa reflektory przednie - chyba tak być nie powinno ?

View attachment 14948View attachment 14947

zgłaszać przez appkę - mobilny wymieni reflektory ?
Z reflektorami coś wyraźnie nie halo niemniej gdzieś w instrukcji zwrócił moją uwagę wpis Tesli która zastrzegła że reglektory mogą parować i jest to w pełni prawidłowy objaw. Abstrahujac że się z tym zapisem nie zgadzam to gdzieś się pojawia w instrukcji.

ciastek

Pionier e-mobilności
gdzieś w instrukcji zwrócił moją uwagę wpis Tesli która zastrzegła że reglektory mogą parować
https://www.tesla.com/ownersmanual/model3/pl_pl/GUID-1C209641-AA23-47AC-B0D1-3FE3779CF222.html :
Ze względu na zmiany pogody, poziom wilgotności lub niedawny kontakt z wodą (np. myjnia samochodowa), w reflektorze przednim lub tylnym pojazdu może czasami gromadzić się skroplona para wodna. To normalne — w miarę ocieplania się pogody i spadku wilgotności zaparowanie często znika samoczynnie. Jeśli zauważysz, że w soczewkach zewnętrznych gromadzi się woda lub że zaparowanie wpływa na widoczność świateł zewnętrznych, skontaktuj się z serwisem Tesli.

Michal

Moderator
Sprawdź jeszcze klikając w ikonkę baterii. Nie musi być śnieżynki, żeby ci zablokowało kilka % z powodu zimna. Na ikonce tego nie widać, bo jest bardzo mała ale po wejściu w ustawienia baterii widać niebieski zablokowany pasek.
Jeśli masz RWD, to przy takich temperaturach musi Ci trochę blokować z zimna. Mi w LR blokuje około 4%.