Lekkie nadpalenie ICE podczas ładowania ;)

Norbert

Posiadacz elektryka
Nie widziałem aby media obiegła ta szokująca wiadomość, aby nie umarło, zamieszczę ją na forum. Otóż w dniu wczorajszym - 11.09.2023, na stacji Orlen w Sosnowcu, przy S1, najprawdopodobniej w czasie ładowania, lekkiemu zapłonowi uległ Peugeot, na szczęście szybka reakcja obsługi, a następnie szybki przyjazd straży pożarnej zapobiegł 'sfajczeniu' się całej stacji paliw ;) Aż dziwne, że o takim szczęścionieszczęściu nie napisały żadne media...

P.S. Chciałem sprawdzić czy coś jest w internecie na ten temat, ale wpisanie hasła "zapłon samochodu..." od strzała podpowiada ... elektrycznego... Chyba nie ma sensu szukać ;)

P.S2. Przechodząc obok strażaka, usłyszałem jego wypowiedź w rozmowie z jakimś postronnym człowiekiem, akurat mówił, że większy problem stanowią elektryki ;)
 

Attachments

  • 20230911_093050.jpg
    20230911_093050.jpg
    1,5 MB · Liczba wyświetleń: 164

Norbert

Posiadacz elektryka
P.S. Chciałem sprawdzić czy coś jest w internecie na ten temat, ale wpisanie hasła "zapłon samochodu..." od strzała podpowiada ... elektrycznego... Chyba nie ma sensu szukać ;)
Dodam, że duża część "przeciwników" EV, twierdzi, że palą się głównie stare auta spalinowe, i coś w tym jest, bo to na zdjęciu jest już wiekowe, tak na oko, max 2 letnie :)
 

Olecki

Pionier e-mobilności
Statystyczna bateria trakcyjna w nowym BEV wytrzyma dłużej niż statystyczny silnik w nowym ICE (mam trochę danych na ten temat) szczególnie że wszystkie mają 8-10 lat gwarancji producentów, tak więc za te kilkanaście lat będziesz mógł sobie zweryfikować jak to będzie wyglądać.
 

Michal

Moderator
Czy możemy proszę wywalić takiego nic nie wnoszącego trola @Łukasz Bigo? Śmieci tylko po różnych wątkach, bo ruscy mu każą albo nałożyli głupot do głowy...
 

Norbert

Posiadacz elektryka
Na szczecie nie dowiemy się jak będą wyglądały statystyki pożarów obecnych elektryków gdy będą one w wieku ponad 10 lat. W żadnym akumulator tyle nie wytrzyma, więc problem sam się rozwiąże.
Wiesz, moja ma już 6 lat, a kolega ma TMS z 14 roku, czy już mamy się martwić ;) ?
 

daniel

Señor Meme Officer
Kiedyś to było pożary w Sosnowcu. Jakiś wybuch, ranni. To już nie to co kiedyś.


Albo butle z gazem w samochodzie eksplodowały. Nawet trzeba było je schładzać do wieczora jak baterie.
 

ELuk

Pionier e-mobilności
No wiecie, kiedyś była czarna wołga, teraz auta elektryczne,
O busach krążących po parkach, w celu porwania i wycięcia nerki nawet nie wspomnę.
A od tych elektryków to krowom mleko kwaśnieje, i jajka kierowcom się gotują…
😉🤣
 

daniel

Señor Meme Officer
No wiecie, kiedyś była czarna wołga, teraz auta elektryczne,
O busach krążących po parkach, w celu porwania i wycięcia nerki nawet nie wspomnę.
A od tych elektryków to krowom mleko kwaśnieje, i jajka kierowcom się gotują…
😉🤣
Pan wie jakie tam są prądy i wysokie napięcie?
 

6a8

Posiadacz elektryka
Na szczecie nie dowiemy się jak będą wyglądały statystyki pożarów obecnych elektryków gdy będą one w wieku ponad 10 lat. W żadnym akumulator tyle nie wytrzyma, więc problem sam się rozwiąże.
A kto Ci takich głupot naopowiadał, i dlaczego w nie od razu wierzysz ?
 
Top