New Ford-Tesla EV alliance

daniel

Posiadacz elektryka
Od 2025 Fordy w USA będą miały wtyczkę NACS, czyli wtyczkę Tesli. Będą mogły korzystać z sieci Superchargerów.

Michal

Pionier e-mobilności
Tylko chyba przydałoby się, żeby przenieśli port ładowania, bo jest w złym miejscu i będą zajmować dwa sloty :p

Michal

Pionier e-mobilności
Śmieszny ten wywiad - dziwnie się tego słucha jak CEO Forda kręci żeby nie powiedzieć za dużo dobrego o Tesli.
Moim zdaniem świetny ruch i mam nadzieję, że całość pójdzie dalej i standard może przyjmie się na świecie.

Michal

Pionier e-mobilności
Przecież tu chodzi o standard złącza DC, tu nie ma faz.
Tym samym złączem auto ładuje się w domu, więc coś musiałoby być ;)

Michal

Pionier e-mobilności
Genau , ale pytanie było o Europę , a tu Tesla jak i Ford i tak stosują ccs. 😉
Ale nie chciał byś mniejszej wtyczki i tańszych złącz? To jest dopiero początek elektryfikacji i spokojnie jeszcze możnaby pozamieniać wszystkie złącza w EU.
Durna wtyczka type 2 kosztuje 300 zł... Może byłoby taniej :)

ELuk

Pionier e-mobilności
Znając EU, to tak prosto nie będzie, przecież ten standard Tesli jest czysto „hamerykański”, a że dobry to tym gorzej dla niego.
Już francuskie ego się o to zatroszczy… 😉

mALEK

Fachowiec
podejrzewam, ze nikt tam nie mysli o AC. machy w US dostana 120V i max 32A na 1f i tyle. chyba juz teraz tak jest

daniel

Posiadacz elektryka
podejrzewam, ze nikt tam nie mysli o AC. machy w US dostana 120V i max 32A na 1f i tyle. chyba juz teraz tak jest
Tam jest chyba więcej dopuszczalne niż 32A. Kiedyś patrzyłem do instrukcji i chyba nawet wyciągali 11kW z jednej fazy.

Edit: właśnie sprawdziłem 48A przy 240V daje 11,5 kW. Tak stoi w instrukcji do Gen3 Wall Connector.