openR link

Slavekk_

Posiadacz elektryka
Po miesiącu od poprzedniej aktualizacji, dziś na pokładzie się zameldowała nowsza wersja openR link 1.1.1
Gugle nie zapodają "whats new".
Może trzeba po francusku szukac...
Albo zostaje rozpoznanie bojem.
Po poprzedniej aktualizacji miałem klopoty z Android Auto.
Za radą serwisu zresetowalem go do ustawień fabrycznych i ponownie połączyłem z telefonem.
Chyba pomogło, choc Tomtom dzialal himerycznie.
 

Slavekk_

Posiadacz elektryka
Jest pierwszy plus dodatni ;) - wreszcie mogę połączyć internet do samochodu po Bluetooth.
Przedtem pytał o zgodę a i tak nie chciał się łączyć (telefon Samsung A52s 5G) - nie mówił dlaczego. Po prostu przełączał na OFF.
 

mecekbomba

Zadomawiam się
tak mi się zdawało że za dobrze by było. udostępnianie internetu oznacza konieczność każdorazowego włączania hotspota w telefonie. Niezbyt to wygodne. A już myślałem że Android Auto odchodzi do lamusa... Dzięki za odpowiedź.
 

mecekbomba

Zadomawiam się
ups. nie wiedziałem że tak się da. To może wystarczyć. A możesz powiedzieć czy Spotify na android automotive pozwala na zapisanie utworów na dysku? tak jak się da w telefonie?
 

wojto

Nowy na Forum
Też się zdziwiłem że aplikacje typu Spotify nie mają dostępu do internetu (na którym działają google maps), w reszcie Europy jest osobny darmowy pakiet Orange na start a później można sobie dokupować pakiety danych. U nas w Polsce widocznie ktoś dał ciała i tego nie dogadali. Ale udostępnienie internetu z telefonu działa wygodnie - ja udostępniam automatycznie przez bluetooth tethering i działa to całkiem sprawnie.
Co do zapisywania utworów na dysku w Spotify to nie widziałem takiej opcji w samochodowej apce. Chyba, że robi to po cichu na swoje potrzeby, żeby ograniczyć transfer danych dla ulubionych utworów ale wątpię. Tak czy owak buforowanie jest z zapasem bo jak wjedziesz np. w tunel to muzyka nie jest przerywana, mimo utraty na chwilę połączenie z internetem.
 

wojto

Nowy na Forum
A, no i w końcu dostałem aktualizację do wersji openR link 2.1.0 w tym tygodniu. Większych zmian póki co nie widać. Bardziej łatanie bugów niż cokolwiek nowego. Na szczęście to co dostaliśmy na starcie już było bardzo dobre więc w sumie nie ma co narzekać.
Może wstrzymują się z większymi zmianami przed wdrożeniem Androida 12, który ma zadebiutować w nowych Scenic e-tech. Trochę głupio byłoby mieć w salonie 2 podobne samochody z tej samej rodziny - jeden na Androidzie 12 a drugi na Androidzie 10. Ale kto ich tam wie, może w ogóle nie planują podbijać wersji dla Meganek patrząc na to jak mało było tych aktualizacji z ich strony.
 

mecekbomba

Zadomawiam się
no ja właśnie czekam na debiut salonowy scenica który niespodziewanie stał się moim prywatnym leaderem na liście zakupowej. Skoro mówisz że net przez bluetooth działa dobrze to chyba mi to wystarczy. Mapy googla na ekranie kierowcy plus spotify na ekranie głównym i czego chcieć więcej. Dzięki za sporą ilość informacji.
 
Top