Opony całoroczne czy sezonowe?

abes99

Posiadacz elektryka
Po trawnikach w kopnym śniegu nie jeździłem ;)
Ale po mieście w świeżym śniegu już tak i dają radę, żadnych niemiłych niespodzianek na razie. A wczoraj przez przełęcz po serpentynach, dość stromo. Dzień wcześniej mocno sypało, więc droga cała biała z ubitym śniegiem + trochę luźnego świeżego śniegu. IMHO, nie jest źle jak na całoroczne :D
 

Robur82

Posiadacz elektryka
Założyłem w poniedziałek te opony.
Pierwsze wnioski - jest ciszej niż na stockowych, zużycie energii takie samo lub minimalnie niższe.

View attachment 7142
W tym samym rozmiarze załozyłem do DS4 18r kleber Quadraxer 3, na papierze bardzo ciche, nie testowałem jeszcze na autostradzie bo córka zabrała auto na studia, ale po przejażdzce w niedziele tydzień temu po świeżych opadach śniegu, bardzo ładnie z trakcją, hamowaniem, nawet na ujeżdżonym sniegu przed skrzyżowaniem dobrze hamował, najważniejszy parametr uślizg boczny nie miałem jak przetestować. Zrzut ekranu 2022-12-18 o 09.46.51.pngJakieś 3-4 lata temu do Bravo firmowego założyłem Quadraxer 2 , nikt nie zauważył potrzeby opon zimowych, co prawda auto już mało jeździ. Jak były nowe i ktoś jeszcze zwracał na nie uwagę, zimą rewelacja, jak na zimówkach.
 
Top