Problem z android auto - komunikat "Telefon nie odpowiada".

Cav

Pionier e-mobilności
W Google Maps dobrze działa wykrywaniu korków (przynajmniej tam gdzie jeżdżę).
Funkcja Live we wbudowanej działa podobnie, żeby nie powiedzieć że tak samo.
Kilka razy myślałem że wybiorę lepiej i okazało się że jednak Google miało rację, od tej pory ufam mapie.
Mam takie same obserwacje we wbudowanej.
Z jednym zastrzeżeniem - nie pokazuje alternatyw na każdym skrzyżowaniu, czasem dla 1 minuty dłużej warto pojechać lepszą drogą.

Navi Kia nie znam jeszcze dobrze, ale póki co pod adres domowy prowadzi mnie złą drogą (wg mapy pewnie krótszą, ale w rzeczywistości tam nie ma przejazdu).
Mapy aktualizowałeś?

Octavo

Zadomawiam się
Wykonałem następujące 2 kroki:
- Telefon zmienił wersje Android z 12 na 13. AA nadal 8.5, bez wpływu na stabilność połączenia.
- następnie aktualizowałem SW auta z SG2_E.EUR.5SW_L.001.001.221007 do SG2_E.EUR.5SW_L.001.001.221129, bez wpływu na stabilność połączenia.

Częstotliwość rozłączeń raczej nie zmieniła się. Problem nadal występuje co kilka minut. Dodatkowo sprawdzę jeszcze drugi telefon ciągle z Androidem 12 z nowym SW auta. Obstawiam, że będzie bez zmian, ale w metodyczności jest jedyna nadzieja....

Lupus

Posiadacz elektryka
Mógłbyś wypisać wszystkie modele kabli które testowałeś?
Czeka mnie podobne testowanie i postaram się podzielić wynikami jeśli któryś w końcu u mnie zadziała.

Widziałem wiele komentarzy (odnośnie różnych aut) że komuś działa doskonale USB 2.0, ale również takie że przestało przerywać po przesiadce na kabel USB 3.0 (lub 3.1 / 3.2).

Last edited:

Sierek

Fachowiec
Parę dni temu zaktualizowałem AA na 8.5 i połączenie się ustabilizowało - przez te kilka dni nie zerwało ani razu połączenia. Przed chwilą zrobiłem aktualizację SW auta na SG2_E.EUR.5SW_L.001.001.221129. Jutro się okaże jaki efekt.

Co do kabli - testowałem kilka jeśli nie kilkadziesiąt sztuk - oryginały Samsung, OnePlus, Xiaomi, HP, Google, multum no name... Najlepiej działa na kablu USB z allegro "sprawdzonym dla Android Auto" - opis sprzedawcy ;). Ekranowany z metalowymi wtyczkami.

Sierek

Fachowiec
Rozwiązałem problem u siebie. Zauważyłem, że "życie AA własnym życiem" jest skorelowane z nowymi wiadomościami na telefonie lub synchronizacją kontaktów. Wywaliłem parowanie telefonu po bluetooth i stał się cud. Wszystko w AA stabilnie zaczęło działać.

Cav

Pionier e-mobilności
Rozwiązałem problem u siebie. Zauważyłem, że "życie AA własnym życiem" jest skorelowane z nowymi wiadomościami na telefonie lub synchronizacją kontaktów. Wywaliłem parowanie telefonu po bluetooth i stał się cud. Wszystko w AA stabilnie zaczęło działać.
Ale że na niesparowanym telefonie, czy po sparowaniu na nowo?

deniro

Zadomawiam się
Na niesparowanym.
Dzięki za informacje sprawdzę. U mnie AA też żyje własnym życiem i rozłącza. Czy masz też problem z słuchaniem muzyki z USB ? U mnie co jakiś czas rozłącza USB i muzyka przełącza się na radio i z powrotem. ASO nic nie znalazło i weź tu ciesz się z gwarancji.

Najnowsze dyskusje