Mindive

Fachowiec
Wątek dla zainteresowanych Skodą Enyaq. Wrzucam swoją konfigurację zamówioną na początku lutego, może pomoże innym. Termin produkcji: 17 tydzień roku
Screenshot_20210227-154619_Gmail.jpg
 

Mindive

Fachowiec
mam pytanko - czy w apce camscanner przez oba można zobaczyć ile cykli ładowania auto ma już za sobą? jeśli tak to na jakim ekranie? thx
Nie widziałem takiej opcji w CarScannerze, ale Tronity może dostarczyć jakiś tam statystyk na ten temat - 570 ładowań to w moim wypadku ok 160 cykli. Ostatnio serwis działa bardziej rzetelnie, bo nie zrywa się już tak synchronizacja między serwisem a autem. W moim wypadku staty wyglądają jak poniżej, ale na pewno nie obejmują 100% ładowań auta, bo rok temu w czerwcu sync się zatrzymał sam z siebie i nie było przesyłu danych na serwery.

Bez tytułu.png
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Ale gdzie na tym skinie z Tronity widać straty? Szukam i znaleźć nie mogę...

Plus 12473kWh i wszystko za free?
 
Last edited:

AndrzejKulig

Zadomawiam się
O to to! Dziekuję.
Czyli najlepiej ładować auto wolno, na małych SoC-ach.
Nie widziałem takiej opcji w CarScannerze, ale Tronity może dostarczyć jakiś tam statystyk na ten temat - 570 ładowań to w moim wypadku ok 160 cykli. Ostatnio serwis działa bardziej rzetelnie, bo nie zrywa się już tak synchronizacja między serwisem a autem. W moim wypadku staty wyglądają jak poniżej, ale na pewno nie obejmują 100% ładowań auta, bo rok temu w czerwcu sync się zatrzymał sam z siebie i nie było przesyłu danych na serwery.

View attachment 8377
Rozumiem ze Tronity jest platne?
 

nnnnn

Pionier e-mobilności
Czy trinity zczytał dane z BMSa czy to są twoje ładowania z włączoną aplikacją? Np aplikacja Phev Watchdog dostarczała informacji zczytanych z BMSa i tam mogłem odczytać np. ile km auto przejechało w trybie elektrycznym (i wiele innych) zanim do mnie trafiło.
 

Mindive

Fachowiec
Ale gdzie na tym skinie z Tronity widać straty? Szukam i znaleźć nie mogę...

Plus 12473kWh i wszystko za free?
Staty w sensie statystyki, nie straty. Statystyki sesji ładowania, które auto przesłało na serwery Skody/Tronity. Serwis wylicza koszty, jak podasz cenę kWh w swojej taryfie - ja tego tutaj nie robię, bo to nie ma dla mnie żadnej przydatności - jestem starym prosumentem w Polsce.
Rozumiem ze Tronity jest platne?
Tak, z założenia jest płatne, choć z jakiegoś powodu dla właścicieli aut na MEB było bezpłatne, bo auta te nie przesyłały pełnych danych do serwisu z jakiegoś powodu (nie przesyłały danych GPS). Dla mnie najwidoczniej dla jednego auta jest bezpłatne do końca tego roku, za TM3 chcą już 4 euro miesięcznie.
Bez tytułu2.png


Czy trinity zczytał dane z BMSa czy to są twoje ładowania z włączoną aplikacją? Np aplikacja Phev Watchdog dostarczała informacji zczytanych z BMSa i tam mogłem odczytać np. ile km auto przejechało w trybie elektrycznym (i wiele innych) zanim do mnie trafiło.
Tronity dostaje informacje z serwerów Skody - a ta zapewne ma taki ciąg informacji: BMS-> inforainement -> LTE -> Serwer. Jak wiemy dane z BMS to nie to samo co dane z infortainmentu więc nie będą tak rzetelne. Natomiast dane przesyłane są niezależnie od aplikacji Skody na telefon i niezależnie od aplikacji Tronity - dzieje się to samo w tle.
 

wojti12

Zadomawiam się
pytanko o Tronity. Zainstalowalem, wprowadzilem fure i ją wykryło. Pokazalo przebieg i stan baterii na ten moment. Od tego czasu sie nie aktualizuje i nie zbiera danych z drogi? Co żle robie? Konieczna juz na tym etapie jest jakaś subskrypcja i podpięcie karty?
 

AndrzejKulig

Zadomawiam się
pytanko o Tronity. Zainstalowalem, wprowadzilem fure i ją wykryło. Pokazalo przebieg i stan baterii na ten moment. Od tego czasu sie nie aktualizuje i nie zbiera danych z drogi? Co żle robie? Konieczna juz na tym etapie jest jakaś subskrypcja i podpięcie karty?
Mma dokladnie to samo, wczytało przebeh i stan baterii na moment polaczenia sie z samochodem. Ale juz zadnych danych historycznych czy obecnych nie widac
 
Top