Tesla Model Y, dostawy IV kwartał 2023

arek92

Nowy na Forum
tak zawsze są letnie

dokupiłem Continental WinterContact TS860S 255/45 R19 104V XL, FR, ContiSilent, 3PMSF, T0
niby jest rant ale koniec koncow to tak jak by go nie było
U mnie w końcu też na nie padło, jedyne dostępne w sensownym terminie 🙃 dziś założone i w sumie spoko.
Micheliny przełożyli mi na styczeń, a Pirelli na połowę grudnia.

mattj

Nowy na Forum
A gdzie je przełożyłeś? W Tesli ogarnęli przed wydaniem czy musiałeś na mrozi jechać na letnich?
Pojechałem na letnich, bez przesady śniegu nie było a tym autem jedziesz wolno (stosunkowo wolno) tak żeby "spalanie" było niskie. Mam 260km głownie autostradami.

wojtkow

Posiadacz elektryka
Odważny jesteś, ja dzisiaj założyłem zimówki (bo dopiero doszły) i powiem, że bez nich na śniegu, nawet lekkim jest tragedia. Nie odważyłbym się jechać autostradą, przy takich opadach jak teraz się zdarzają, na letnich.

mattj

Nowy na Forum
Odważny jesteś, ja dzisiaj założyłem zimówki (bo dopiero doszły) i powiem, że bez nich na śniegu, nawet lekkim jest tragedia. Nie odważyłbym się jechać autostradą, przy takich opadach jak teraz się zdarzają, na letnich.
tak jak napisałem śniegu nie było, temperatura jedynie w okolicach 0

zibizz1

Pionier e-mobilności
Czekałem na opony kilka dni. Najgorsza przygoda to jak zaparkowałem auto na podjeździe, wracam za jakiś czas a auto stoi w zaspie parę metrów dalej. Obyło się bez uszkodzeń

Wasp

Fachowiec
Nie wiem do końca czy to dobre miejsce. Miałem okazję pojeździć trochę dłużej teslą.
Było dość różnorodnie bo i autostrady, górskie serpentyny, a na koniec także jazda w sporym deszczu.

IMG_0365-EFFECTS.jpg

Kilka obserwacji - może komuś się przyda w procesie decyzyjnym:
  • auto jest bardzo dynamiczne, świetnie trzyma się drogi
  • daje sporo frajdy z jazdy - szczególnie na górskich krętych drogach
  • czarny lakier:
    • chyba rzeczywiście jest bardzo delikatny. auto miało mnóstwo rys (białych), co nie wyglądało dobrze. Co prawda to rental, ale w przypadku zadrapania widać białą kreskę
  • jazda w deszczu nocą:
    • widoczność za autem jest bardzo słaba. Lusterka są bardzo małe, do tego przez tylną szybę prawie nic nie widać.
    • lusterko wsteczne też jest bardzo małe.
    • może da się do tego przyzwyczaić, ale było to dla mnie męczące. Lubie widzieć co się dzieje za pojazdem, a tutaj widoczność jest średnia
  • przydałaby się kamera z przodu
  • wnętrze - no jest trochę plastikowo
  • wrażenia akustyczne:
    • do czasu opadów całkiem spoko, ale jak zaczęło padać to jednak dochodziły odgłosy z tyłu. Tak jakby tylne nadkola nie były dobrze wygłuszone.
Aha, to był Y wersja LR.

mattj

Nowy na Forum
Chodzi plotka, że nowa dostawa ma już nowe kamery jak nowa 3HL.
no ciekawe ja mam rok modelowy 2024, odebrany 29 listopada i kamery stare

MarcinEV

Posiadacz elektryka
To, że będzie lift jest pewne. Kiedy to raczej spekulacje. Będą zapewne przecieki jak z modelem 3.

kubatar

Zadomawiam się
Zniknęły wszystkie inventory w PL więc w dobrej cenie Tesli już w tym roku chyba nie będzie można kupići. Pewnie jakiś leasingodawca znowu wykupił i zwozi na osiedle 😀

Wasp

Fachowiec
Pewnie chwilowo. Wszystko jest dostępne jak było.

Jest nawet srebrny RWD :) Ja ciągle się zastanawiam nad własnie srebrny RWD vs biała LR :)

kubatar

Zadomawiam się
Masz rację. To pewnie kwestia tego że mi domyślnie jakiś dziwny kod pocztowy podrywa. Autka są do kupienia. Nic tylko zamawiać. 😀
Ciekawe czy na dniach pojawia się dodatkowe rabaty żeby rok zamknąć z dobrym wynikiem wokumenowym?!

inter

Posiadacz elektryka
Ciekawostka, od pewnego czasu w TmY SR są baterie CATL, sprawdźcie po numerach VIN.
Siódme miejsce VIN powinno być E (BYD) lub F (CATL)
  • MIC = CATL
  • MIG = BYD

Last edited:

kubatar

Zadomawiam się
Ciekawostka, od pewnego czasu w TmY SR są baterie CATL, sprawdźcie po numerach VIN.
Siódme miejsce VIN powinno być E (BYD) lub F (CATL)
  • MIC = CATL
  • MIG = BYD
To te same CATL które były do tej pory montowane czy nowa generacja? Jest gdzieś szersze info o tym? Skąd masz tę ciekawostkę?
Jeśli po staremu to kiepska informacja w szczególności że to loteria jaki egzemplarz dostaniesz. Chyba że da się po linku do inventory dojść że to jednak BYD. Wg mnie to trochę gamę changer na dzień dzisiejszy biorąc pod uwagę że można w 20 min podładować Aku do 70-80%

inter

Posiadacz elektryka
To te same CATL które były do tej pory montowane czy nowa generacja? Jest gdzieś szersze info o tym? Skąd masz tę ciekawostkę?
Jeśli po staremu to kiepska informacja w szczególności że to loteria jaki egzemplarz dostaniesz. Chyba że da się po linku do inventory dojść że to jednak BYD. Wg mnie to trochę gamę changer na dzień dzisiejszy biorąc pod uwagę że można w 20 min podładować Aku do 70-80%
To z niemieckiego forum, temat jest od 2 tygodni wałkowany. To te co były wcześniej. Wygląda że są losowo montowane. Możliwe że są braki, bo zwiększona jest produkcja Y.