VWFS i Mój Elektryk

Famkot

Zadomawiam się
Jako użytkownik ID3 w leasingu konsumenckim bardzo ucieszyłem się ze VWFS wprowadziło program Mój Elektryk. Ponieważ samochód mam od kwietnia, jeszcse bardziej ucieszyło mnie info w FAQ ze dla samochodów już wydanych wystarczy skontaktować sie z dealerem a on wprowadzi reklakulacje leasingu a nawet pomoże złożyć wniosek o dofinansowanie

Brzmi pięknie…

Niestety zaczęły się schody. Handlowiec u dealera zapytany o dopłaty powiedział ze owszem, był nawet na szkoleniu, ale tylko na nowe wnioski a w aplikacji nie maja w ogóle funkcji rekalkulacji …
Myśle sobie, jasne, handlowiec to uważał tylko na szkoleniu na nowe samochody, na pewno VWFS wie lepiej.

Jako klient płacący im ciężkie pieniądze za wynajem samochodu 20. Grudnia postanowiłem zapytać o to jak uzyskać dofinansowanie. Przez kolejne 2 tygodnie nie było odpowiedzi na moje zgłoszenie, a dziś okazało się ze sprawa zakończona i zamknięta. Myśle super, temat z glowy:)

Ale nie, VWFS kazał mi się bujać pisząc ze obsługują ME tylko dla nowych leasingow

Miał ktoś podobne doświadczenia z już uruchomionym finansowaniem w VWFS?

Macie jakieś sugestie co zrobić? Z uwagi na to ze występuje w tej sprawie jako konsument to myślałem żeby zacząć od UOKiKu i wprowadzaniu konsumenta w błąd:)


B062FAA2-FDEB-4490-A67E-4C9A527F917C.jpegA873C999-A681-4A9B-A82E-7DF700CD3FEE.jpeg://



0F5B97B5-E0B4-4B85-9431-9EE7AE570379.png
 

Piernik

Posiadacz elektryka
Obecnie kilka firm próbuje wystartować w tym pociętym programie.
O aneksowaniu nikt nie myśli raczej.
Skomplikowany temat.
Nie wiem w sumie czy najem konsumencki jest do ogarnięcia.
Miałeś tam jakąś opłatę wstępną ?
 

Famkot

Zadomawiam się
Zgodnie z deklaracjami ktore padały przy wprowadzeniu ME, najem konsumencki jest objęty programem
Miałem opłatę wstępna i dofinansowanie powinno być na jej rzecz zaliczone.
VWFS twierdzi na swoich stronach ze tak robi, wiec komunikuja ze ogarnęli, ale gdy przychodzi co do czego to wychodzi ze nie.
Słabe to
 

Kuba K.

Posiadacz elektryka
Zapis ze strony vwfs brzmi dla mnie trochę jak dla aut zamówionych które będą finansowane leasingiem ale on jeszcze nie został uruchomiony.
 

Piernik

Posiadacz elektryka
No niby powinien działać, ważne że masz OW, bo bez tego była by kicha.
Ale szanse na aneksowanie dziś zerowe uważam.
Na razie nieliczne firmy leasingowe (w sumie to pionierem jest Arval) mają ogromne trudności aby z BOŚ uzgodnić dokumenty dopiero na etapie oceny wniosków.
A gdzie do wzoru umowy. BOŚ niestety nie chce w tym zakresie usiąść do stołu w celu uzgodnienia dokumentów tylko woli się pinpongować.
To jak tu myśleć o aneksowaniu. Nawet korektę do tej OW będę musieli robić tak do jest głupio pomyślane.
 

Piernik

Posiadacz elektryka
A jeszcze jedno pytanie jak można. To było na jakiejś procedurze uproszczonej czy składałeś dokumenty finansowe.
Pytam bo w programie firma leasingowa musi przekazać bankowi Twoją ocenę zdolności kredytowej. Tak też dla uproszczenia.
 

solik

Pionier e-mobilności
Hehe dobry zart, ja wraz z innymi mamy problemy na nowe auta w wynajmie (watek w dziale Moj Elektryk Arval) bo ciagle cos we wniosku jest zle a ty chcesz aneksowac juz istniejaca umowe.. poczekaj do wakacji 2022 jak dobrze pojdzie :)

Macie jakieś sugestie co zrobić?

Poczekac najpierw w ogole jak auta z tego programu beda wydawane (leasingi, najmy bez wariantu przelewania OW z pozniejszym zwrotem jak w PSA)

Druga kwestia - czytac FAQ na stronie Moj Elektryk.. tam jest mowa o aneksowaniu istniejacych umow tylko w sytuacji gdy firma leasingowa takie cos zaoferuje

No i komunikacje z VWFS nie przez czat, wyslij zgloszenie z panelu klienta i mailowo zbieraj takie rzeczy.
 
Last edited:

turez

Zadomawiam się
W tym FAQ volkswagena jest mowa o pojazdach zamówionych a nie o wydanych i użytkowanych. Choćby na tej podstawie mogą Cię spuścić na drzewo.
 

Piernik

Posiadacz elektryka
To nie wina firm leasingowych że będą się opierać aneksowaniu tylko tych co napisali ten program i tak tą ewentualną możliwość skomplikowali.
 
Top