Zakup auta elektrycznego klasy B/C w 2023 roku.

zielony

Nowy na Forum
Witam wszystkich
Jak już w powitaniu wspomniałem jestem na etapie wyboru auta elektrycznego klasy B/C. Fajnie abym mógł zmieścić się w limicie dotacji (do 225 tys. zł), miało dobrą widoczność, zasięg min. 200-300 km.
Biorę pod uwagę następujące auta (Jeep Avennger, Opel Mokka-e, Peugeot e-2008, Citroen eC4, Cupra Born, VW ID.3 (new 2023) i Hyundai Kona (new 2023), chodź jestem otwarty na inne propozycje jeśli ktoś użytkował i auto nie tylko fajnie wygląda lecz jeszcze ma jakieś fajne technologie - będę je próbował.

Chcę każdym autem chodź trochę pojeździć i to tej pory udało mi się ID.3 i Cupra Born. Z tej dwójki lepsze wrażenie sprawiła Cupra ale czekam na nowe rozdanie ID.3 po lifcie.
Wiem że teraz nie jest pora aby w 100% wydobyć wszystkie atuty auta elektrycznego, ale przynajmniej wiem co potrafią zimą i już będzie tylko lepiej.
Chciałbym do wakacji coś wybrać i liczę na jakieś sugestie które jak znam życie mogą całkowicie zmienić mój punkt widzenia.
Jestem bardzo ciekawy nowej Kony ale chyba ona dopiero będzie w sprzedaży pod koniec roku.
W sumie wybór dość skromny w tym segmencie.

Cav

Pionier e-mobilności
Więc napiszcie Panowie do Kia aby poprawiła se stronkę, a nie naskakujcie na mnie, bo dla mnie 2 źródła (włącznie z OEM) podają 7,2kW po AC. Po to mamy użytkowników wielu EV tutaj, aby takie błędy wyłapywać (y)
Kia na swojej polskiej stronie podaje 11 kW, a to że Ty korzystasz z jakichś gównianych stron, to już Twój problem.
I sam możesz sobie je informować, że bzdury wypisują.

Zresztą już raz byłeś o tym informowany, tylko nie zechciałeś zapamiętać.

Cav

Pionier e-mobilności
Z cennika na stronie Kia:
1678443562124.png

Belkot

Fachowiec
Jesli na pierwszym miejscu postawiles Jeepa Avenger to w tym roku zostanie zaprezentowany Fiat 600. Technologiczny blizniak Jeepa ale to Fiat wiec moze bedzie tanszy. No i produkcja w Polsce.

Cav

Pionier e-mobilności
Jesli na pierwszym miejscu postawiles Jeepa Avenger to w tym roku zostanie zaprezentowany Fiat 600. Technologiczny blizniak Jeepa ale to Fiat wiec moze bedzie tanszy. No i produkcja w Polsce.
Problem z nimi jest taki, że dobrze wyposażona wersja to już poziom ID3 i Tesli, a nie konkurencji w klasie B/C.

Jak zacząłem liczyć, to mój soul obecnie kosztowałby jako nowy 185 tys, a podobnie skonfigurowany Jeep już ponad 190, z fajnym kolorem pod 200, a i tak nie miałby kilku niezbędnych dla mnie funkcji.
Od auto holda poczynając.
Nie pamietam jak ze skórzaną i podgrzewaną kierownicą, coś chyba było na rzeczy.

A to auto dobry numer mniejsze od Soula, nie oferujące nic więcej, poza fajnym znaczkiem.

Cav

Pionier e-mobilności
Nie będę się spierał o znaczenie słowa "znacząco", ale jeden przykład już podałem.
Większości z w/w aut też to zapewne dotyczy, choć zastrzegam że nie znam aktualnych cen, tylko takie sprzed kilku miesięcy.

Belkot

Fachowiec
Nie wiem dokladnie jak zdefiniowac konkurencje dla Jeepa ale wybrałem 3 auta

Opel Mokka - 184 tys
Peugeot E2008 - 184 tys
Citroen E-C4 - 176 tys.

Oczywiscie nie zaglebialem sie w wyposazenie. To są ceny najtanszych bazowych wersji.
Zgadzam sie ze cena Jeepa jest przesadzona ale patrząc na konkurencje inni tez przesadzają

Cav

Pionier e-mobilności
Nie wiem dokladnie jak zdefiniowac konkurencje dla Jeepa ale wybrałem 3 auta

Opel Mokka - 184 tys
Peugeot E2008 - 184 tys
Citroen E-C4 - 176 tys.

Oczywiscie nie zaglebialem sie w wyposazenie. To są ceny najtanszych bazowych wersji.
Na tym tle Soul za 180 tys wygląda jak promocja, zwłaszcza że na starcie jest już zadowalająco wyposażony, gdzieś jak 3 wersja wyposażeniowa powyższych....

nabrU

Pionier e-mobilności
Kia na swojej polskiej stronie podaje 11 kW, a to że Ty korzystasz z jakichś gównianych stron, to już Twój problem.
I sam możesz sobie je informować, że bzdury wypisują.

Super, dziękuję, choć jedną z przytoczonych przeze mnie stron była polska strona KIA więc jak widzisz definitywnie mają tam burdel bo raz piszą tak a raz podają inaczej. Poza tym mam wrażenie graniczące z pewnością, że wstałeś coś dzisiaj lewą nogą. Trochę luzu, mam dzisiaj urodziny :cool:

Zresztą już raz byłeś o tym informowany, tylko nie zechciałeś zapamiętać.

Nie wiem o czym piszesz, ale w moim wieku mogę mieć już problemy z pamięcią :LOL:

A żeby wrócić do tematu: to jest jeden samochód, który cenowo i parametrowo idealnie wpisuje się w wymagania @zielony i jest nim MG4. Szkopuł w tym że chyba jest nieosiągalny w PL (@Cav będzie miał więc pretekst aby się czepiać ;)) ale chyba jest dostępny w DE więc można kupić i przyjechać na kołach .

vwir

Pionier e-mobilności
Wtedy masz cenę bez możliwości uzyskania dotacji i do tego brak serwisu w PL. Chyba bym się nie pisał na takie fanaberie.

P.S. Najlepszego. Niech ładowarki zawsze będą wolne. Znaczy szybkie, ale wolne. If you know what I mean ;)