Opony całoroczne czy sezonowe?

Arrczi

Zadomawiam się
Hej jaka felga będzie dobra bo mam na oku używane koła od Hyundai'a z oponami całorocznymi Continental All Season Contact 215x55xR17 V XL 5x114,3 7,0Jx17
Dotacja leży i kasy nie ma na nowe koła.
Pozdrawiam.
 

Arrczi

Zadomawiam się
Jak by ktoś szukał wklejam opony i koła.
Kupiłem używane całoroczne Continental na oryginalnych felgach od Kony. Zobaczymy jak się sprawdzą.
 

Attachments

  • Opony.jpg
    Opony.jpg
    544,7 KB · Liczba wyświetleń: 8

MarkusP88

Zadomawiam się
Zdania sa bardzo podzielone, jedni będą mówili, że uniwersalne a inni, że sezonowe. Ja sam nie wiem co mam na ten temat myśleć. Ja mam opony z Dębicy. O Continental słyszałem, że tez dobre. Taurus tak samo, tylko że tez swoje kosztuje.
 

Arrczi

Zadomawiam się
Zdania sa bardzo podzielone, jedni będą mówili, że uniwersalne a inni, że sezonowe. Ja sam nie wiem co mam na ten temat myśleć. Ja mam opony z Dębicy. O Continental słyszałem, że tez dobre. Taurus tak samo, tylko że tez swoje kosztuje.
Jak zwał tak zwał, zależało mi na oryginalnych felgach z czujnikami do EV KiA/Hyundai. Z oponami zimowymi już nie było używanych to szybko wziąłem AllSeason bo wypadają w testach Ok.
Za nowy komplet koło 5 k trzeba dać, a wyszło około 50%.
 

Attachments

  • Screenshot_20221002-122746_OLXpl.jpg
    Screenshot_20221002-122746_OLXpl.jpg
    1,2 MB · Liczba wyświetleń: 16

lookash_c

Pionier e-mobilności
Zdania sa bardzo podzielone, jedni będą mówili, że uniwersalne a inni, że sezonowe. Ja sam nie wiem co mam na ten temat myśleć. Ja mam opony z Dębicy. O Continental słyszałem, że tez dobre. Taurus tak samo, tylko że tez swoje kosztuje.
Zasadniczo w przypadku opon można przyjąć, że im droższa tym lepsza.
Tzn. nie ma "dobrze i tanio".
 

laidback

Nowy na Forum
Założyłem w poniedziałek te opony.
Pierwsze wnioski - jest ciszej niż na stockowych, zużycie energii takie samo lub minimalnie niższe.

IMG_1693.jpeg
 

abes99

Posiadacz elektryka
Przed chwilą do oczojeba wpadły całoroczne Falkeny AS210. Pierwsze wrażenia po kilkunastu km pozytywne.
Falkeny AS210 zdały dzisiaj egzamin ;)
Przejechaliśmy bez problemu ze Stryszawy do Zawoji przez przełęcz Przyslóp, choć droga biała, a kilka aut stało na poboczu i zakładało łańcuchy. Ogólnie w tych warunkach dają radę w Oczojebie, a na suchym i wilgotnym mam wrażenie, że trzymają lepiej od fabrycznych Nexenów ;)
 

Cav

Pionier e-mobilności
Falkeny AS210 zdały dzisiaj egzamin ;)
Przejechaliśmy bez problemu ze Stryszawy do Zawoji przez przełęcz Przyslóp, choć droga biała, a kilka aut stało na poboczu
A stanąłeś gdzieś w kopnym śniegu?
Bo ja przed tygodniem zjechałem w trawę z kilkoma cm śniegu (żeby podjechać do gniazda siłowego na daczy) i na Nokianach miałem poważne problemy, żeby z niej później wyjechać.
Aczkolwiek jak już wyjechałem i wyprostowałem auto, (a z tym też był problem) to już pojechało i też po białym jechało bez zająknięcia.
Tyle że po płaskim praktycznie (Kaszuby).
 

Najnowsze dyskusje

Top