Potrzeba nowych wielostanowiskowych ładowarek.

Michal

Moderator
W sobotę objechałem miasto i wszystkie stanowiska zajęte - kierowców EV brak , wszyscy poszli w miasto...
Czekać , nie czekać?
Jakie miasto? Zakopane?
Ps. Wygląda na to, że aplikacja, którą napisałem może być przydatna właśnie do sprawdzania od kiedy ładuje się auto, które zajmuje ładowarkę. W ten sposób można dość łatwo i precyzyjnie określić, czy będziemy czekać godzinę, czy może 10 minut. Teoretycznie właśnie do tego powinno służyć Plugshare, jednak jak chyba wszyscy wiemy, tam rejestruje się zwykle mniej niż połowa ładujących. Tutaj nie trzeba liczyć na to, że ładujący będzie pamiętał o rejestracji.

Ps. 2. Dziwi mnie, że aplikacje takie jak GW nie mają wbudowanej takiej funkcjonalności. Przecież wykrywają jakie auto jest podłączone, mogą określić jaka jest w tym aucie bateria, jaką ma krzywą ładowania i ocenić czas potrzebny do naładowania, więc mogłyby podawać jakieś widełki mówiące o tym kiedy obecny ładujący osiągnie powiedzmy 90-100% jako np. 20-40 minut. Oczywiście będzie to bardzo mało precyzyjna informacja, bo ładujący może się odpiąć np. przy 60% ale lepszy byłby rydz niż nic. Mogliby chociaż pokazywać od kiedy trwa obecna sesja ładowania.
 
Last edited:
Top