piotr_ev

Fachowiec
Postanowiłem założyć osobny wątek na rozmowy związane z akcesoriami do Tesla Model Y Long Range / Performance.
Pozwoli nam to zebranie w jednym miejscu naszych opinii, poleceń w sprawie przeróżnych akcesoriów lub też modów do Model Y. :)
 

piotr_ev

Fachowiec
@Giaur77 Jeśli masz ochotę podzielić się linkiem do rolety bagażnika wraz z Twoją krótką recenzją to zapraszam :)
Ja jak zamontuje cargo net od Taptes to umieszczę tutaj opis z moją oceną i link. Myślę, że to będzie bardzo dobre źródło wiedzy dla Nas wszystkich. W jednym miejscu.
 

Giaur77

Fachowiec
@Giaur77 Jeśli masz ochotę podzielić się linkiem do rolety bagażnika wraz z Twoją krótką recenzją to zapraszam :)
Ja jak zamontuje cargo net od Taptes to umieszczę tutaj opis z moją oceną i link. Myślę, że to będzie bardzo dobre źródło wiedzy dla Nas wszystkich. W jednym miejscu.
Oczywiście! Kupiłem na Aliexpress ten przedmiot:
Roleta TMY

Obecnie wyświetla mi się za 79 USD. W historii zakupów widzę 69 USD.

Ogólnie, moim zdaniem warto. Roleta dotarła solidnie zapakowana i nie była uszkodzona w transporcie. Wygląda na solidną (jak na warunki Ali... :)). Montaż "na klej i wcisk" :D, ale przynajmniej nie trzeba nic trwale uszkadzać w samochodzie. Roleta przychodzi w komplecie z czterema plastikami, na które naklejone sa już taśmy montażowe. Dwa plastiki do zamontowania koło oparcia kanapy, potem wcisk rolety (ma sprężynę, więc belka da się delikatnie skrócić, a potem rozpiera się w przyklejonych uprzednio plastikach). Potem przyklejenie dwóch plastików przy krawędzi bagażnika, z delikatnym wsunięciem pod uszczelkę.

Kleiłem w zimnym garażu, od razu część taśmy nie złapała i myślałem, że klapa, ale potem wszystko się ułożyło. Plastiki są naprawdę dobrze wyprofilowane i idealnie pasują do krzywizn bagażnika, tam gdzie trzeba je przykleić.

Używam rolety od 2 miesięcy. Czasami na rozwiniętej leżało parę ubrań. Jak dotąd wszystko OK. Super sprawa, aby nie zostawiać wszystkiego co w bagażniku na widoku.
 

Attachments

  • 20211228_220612~2.jpg
    20211228_220612~2.jpg
    1,5 MB · Liczba wyświetleń: 54

Giaur77

Fachowiec
Z "większych" rzeczy, kupiłem na Ali jeszcze:
dywaniki gumowe (moim zdaniem bardzo dobra jakość i wykonanie, grube tworzywo, bezwonnne..., idealnie dopasowane)
matę bagażnika (umiarkowana ocena - jest zbyt miękka, niczym pianka, i czasami zostają na niej odciski)
i parę drobiazgów, jak się nudziłem :D, które już przyszły, ale jeszcze nie mam czasu ich zamontować:
siatka do bagażnika / kabiny (całkiem całkiem, jeszcze przed montażem, jest rozciągliwa, rzep wygląda na mocny)
ochrona wykładziny przy tylnych drzwiach (moje dziecko masakruje odsłonięty fragment butami przy każdej deszczowej / śnieżnej pogodzie

EDIT: poprawiony link w ostatnim przypadku
 
Last edited:

poochaty

Posiadacz elektryka
Ochrona wykładziny! To będzie dla mnie HIT. Dzięki!
 

piotr_ev

Fachowiec

poochaty

Posiadacz elektryka
a mnie zastanawia dlaczego nie ma Tesla shop dla Polski. Obecnie cena maty do bagażnika Tesli kosztuje zamawiając przez Tesla Service Warszawa prawie 2x tyle co przez shop tesli w Niemczech. https://shop.tesla.com/de_at/product/model-y-allwetter-heckkofferraummatte
w wolnym przeliczeniu to ~680 zł. Tesla PL: 1230 pln brutto. ¯\_(ツ)_/¯
Dziwne. W Szwecji jest sklep i kosztuje +- tyle co w Niemczech.
 

ciastek

Pionier e-mobilności
Obecnie cena maty do bagażnika Tesli kosztuje zamawiając przez Tesla Service Warszawa prawie 2x tyle co przez shop tesli w Niemczech.
No nie wiem. W grudniu 2021 kupiłem gumowe dywaniki do TM3 za 875 zł. Cena z DE: 210 EUR.
Kupiłem też kapselki do felg 18’’ za 275 zł. Cena w DE: 60 EUR.
 
Top