Consigliero ID.3 1st

consigliero

Posiadacz elektryka
Zawsze można, tylko trzeba rozmawiać.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Zakupiłem CarScanner Pro i sprawdziłem u siebie stan wszystkich ogniw baterii HV

Tak to wygląda przy SOC15%:

1668120704946.jpeg

A tak po naładowaniu do 100%:

1668120759801.jpeg

U mnie wygląda to raczej idealnie choć zasięg przy 100% pokazywany na desce to było 205mil (czyli jakieś 330km). Mam wrażenie, że przy pełnym naładowaniu było to zazwyczaj ok. 230 mil (370km) ale biorę to na karb raczej niskiej temperatury na dworze.
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Zazdroszczę i mam nadzieję że i u mnie niedługo tak będzie. Mam też nadzieję na solidne wyjaśnienie co się źle ułożyło w tej baterii.
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Mam też nadzieję na solidne wyjaśnienie co się źle ułożyło w tej baterii.

Muszę przyznać, że ze swoją baterią niekoniecznie obchodzę się 'jak z jajkiem': często ładuję do 100% (choć to zazwyczaj jak jadę w trasę), częste zmiany ładowarek (DC, AC), nigdy też nie redukowałem prądu ładowania z poziomu apki / lub infotainment.

Więc teoretycznie powinienem mieć ciutkę 'zajechaną' baterię po tych ponad 1,5 roku.

A może to to, że nigdy nie ładowałem przenośnym EVSE (nie mam wogóle 'granny chargera')?
 

consigliero

Posiadacz elektryka
No ja mam nadzieję że ten tzw granny charger nie powoduje spustoszenia w baterii a jej stan wynika tylko i wyłącznie z wady zaimplementowanej u źródła, czyli w fabryce. Też jadąc ze wsi ładuję do 100% bo mam szansę na bezproblemowy powrót, a przynajmniej tak było wcześniej. Jedyne to staram się napompowaniu do 100% od razu ruszać w drogę.
 

cooler

Pionier e-mobilności
EVSE do zwykłego gniazdka (na 230V).

Bo to nie jest żadne zło.
Tak myślałem że to ten otrzymany z samochodem, ale zdziwiła mnie informacja o potencjalnym spustoszeniu w baterii. Ja przez 1.5 roku ładuję się głównie takim i jak do tej porty jestem zadowolony. Fakt że dokupiłem sobie wersję 11kW na 3 fazy, ale i tak większośc czasu ładowałem tym oryginalnym z małymi mocami.
 
Top