Domowy magazyn energii?

Khar

Posiadacz elektryka
Czy ktoś korzysta z domowego magazynu energii i mógłby coś więcej opowiedzieć - model, cena, wrażenia?
Z góry dzięki.
 

Hue Zarri

Posiadacz elektryka
To ja może zapytam się, chcecie samą baterie z BMSem czy z systemem zarządzającym energią :) Jedno magazynuje energie i zarządza pojemnością a drugie decyduje kiedy i ile oddawać tej energii i w którym kierunku.

Jak szukacie komercyjnych rozwiązań to trzeba liczyć koło 2500pln za 1kWh, pomijam Powerwall'a który jest niedostępny w Polsce i zakupiony "na boku" nie ma gwarancji ani supportu.

Zostają tylko magazyny LG BYD i inne komercyjne.

Alternatywa to budować swój własny i kompletować go z różnych systemów.
 
Last edited:

Hue Zarri

Posiadacz elektryka
Znajdź sobie gości którzy zajmują się budowaniem baterii do e-rowerów. Oni maja już sprawdzone źródła baterii z chin, i mogą ci poskładać baterie w schludny i bezpieczny sposób dbając o dobre podzespoły BMS'ów. Zakończą ci baterie jakim wtykiem sobie życzysz i gra gitara.

Jeśli chodzi o przełączenie ręczne to albo radzisz się tego samego gościa od baterii jakie bezpieczniki musisz sobie kupić, lub bierzesz elektryka który podłącza ci rozdzielnie AC ze skrzynką w domu.

Musisz tylko wiedzieć
1. jakiej pojemności chcesz mieć tą baterie
2. z jaką mocą ma się ładować i z jakiego źródła
3. z jaką mocą ma oddawać na dom.

Jak dobrze poszukałem to udało się wstępnie ustalić 1k PLN za 1kWh baterii (wliczając obudowę i BMSy)

Dobrym i przyszłościowym rozwiązaniem jest już budowa baterii pod jakiś inwerter hybrydowy, koszt samej baterii nie zmienia się, ale pomoże elektronikowi od baterii dobrać układ pod dany inwerter. A to co podnosi koszt to sam inwerter hybrydowy który zaczyna sie od 10k PLN (Solaredge) na przykład.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Warto posłuchać ale tak od około 7 minuty, bo wnioski rozsądne. owszem gdy mamy na coś wydać to albo na dziwki, gorzałę lub magazyn, wszystko ma sens jak wiemy dlaczego to robimy. Będziemy szczęśliwi ale to kosztuje.



Facet mnie kiedyś przypadkowo pośrednio spiknął z pośrednikiem w sprawie kupna Tesli. Przypadek, a ile zmienił.
 

Jac3k

Posiadacz elektryka
Odświeżamy tamat. Zacząłem się interesować tematem. Bateria z pojemnością około 10kW to coś w okolicy 20-25tys. Czy ktoś już używa, ma doświadczenie w tym temacie. Trochę mnie kusi niezależność, nawet na jeden dzień. przy ograniczonym zużyciu bateria 10kW pociągnie dobę.
 

Hue Zarri

Posiadacz elektryka
Nie mam czasu żeby napisać szybki artykuł. Bateria jest wynikową twego domu. Inwerter hybrydowy i ilość paneli wyliczona do potrzeb to podstawa. Moim zdaniem najważniejszą kwestią jest zrozumienie swoich potrzeb. Reszta jest gotowa na rynku
 
Last edited:
Top