Felga Mini SE wersja Electric

tokwi

Posiadacz elektryka
Od 2021 roku Mini SE dostało (w opcji oraz w pakiecie Electric) oryginalne i bardzo nietypowe felgi. Ich wygląd ma przypominać widok gniazdka na prąd jakie jest w Wielkiej Brytanii - takie na 3 bolce.
Niby symboliczne i niektórym może się podobać, ale taka oryginalna wizja artystyczna nie idzie w parze z użytecznością, bo takiego koła po prostu nie fa się łatwo wyważyć.

Nabywcy tych felg:
1. Są skazani na serwis wulkanizacyjny w ASO
2. Można dolegliwość pkt.1 zmniejszyć zakupem opon całorocznych
3. Lub winni kupić (najlepiej razem z samochodem) takie szpejko jak na poniższych zdjęciach (z forum MiniSE)
 

Attachments

  • C1B0BD6D-6988-493C-A725-777A917DCB3F.jpeg
    C1B0BD6D-6988-493C-A725-777A917DCB3F.jpeg
    511,2 KB · Liczba wyświetleń: 30

tokwi

Posiadacz elektryka
A jak opony caloroczne ulatwiaja wywazanie ? :)
W moim rozumieniu, można je raz na ich życie zmienić w ASO, aż do bieżnika na wymianę. Oszczędność ca. 3lata*2wymiany*160zł(?) = ca. 1000 pln MINUS 1’dno rzazowy koszt zmiany w ASO.
Piszę „w moim rozumieniu” bo nie znam nikogo kto mając opony całoroczne jeździ je ważyć co pół roku.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
W moim rozumieniu, można je raz na ich życie zmienić w ASO, aż do bieżnika na wymianę. Oszczędność ca. 3lata*2wymiany*160zł(?) = ca. 1000 pln MINUS 1’dno rzazowy koszt zmiany w ASO.
Piszę „w moim rozumieniu” bo nie znam nikogo kto mając opony całoroczne jeździ je ważyć co pół roku.
A jak wyglada MEGA TAJNA WYWAZARKA W ASO ?
Bo jak bylem pare lat temu w audi to mi NABILI ! na aluminiowe felgi odwazniki.
 

tokwi

Posiadacz elektryka
A jak wyglada MEGA TAJNA WYWAZARKA W ASO ?
Bo jak bylem pare lat temu w audi to mi NABILI ! na aluminiowe felgi odwazniki.
Kiedyś byłem w Rosji i tam nie trzeba było wogole kół wyważać. Na Ukrainie zaś nie ma czegoś takiego jak przeglądy techniczne i nie daj boże puknąć się teraz (samochodem) z jakąś Ukrainką, ale chodzi o to wyważanie kół.

1. Na feldze jest asymetryczna zaślepka!
2. Wyważa się koło bez tej zaślepki
3. W trakcie wyważania trzeba założyć fantom, którego ani warsztaty, ani użytkownik nie posiada - bo trudno go kupić
944A94C6-D3AD-4E78-9DE3-F1C658C906DA.jpeg
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Kiedyś byłem w Rosji i tam nie trzeba było wogole kół wyważać. Na Ukrainie zaś nie ma czegoś takiego jak przeglądy techniczne i nie daj boże puknąć się teraz (samochodem) z jakąś Ukrainką, ale chodzi o to wyważanie kół.

1. Na feldze jest asymetryczna zaślepka!
2. Wyważa się koło bez tej zaślepki
3. W trakcie wyważania trzeba założyć fantom, którego ani warsztaty, ani użytkownik nie posiada - bo trudno go kupić
View attachment 6130
Dzieki za wyjasnienie. Robi sie niezla paranoja.
 

solik

Pionier e-mobilności
BMW nie byloby soba gdyby nie schowalo jakiejs kosztownej niespodzianki nawet w feldze :D swoja droga na stockowych 16" Mini SE jezdzilo mi sie lepiej - bylo znacznie ciszej i lepiej wybieralo dziury.
 

tokwi

Posiadacz elektryka
Tez używam i chwalę sobie te 16 cali.
Jestem praktyczny i dla mnie to najlepszy rozmiar na „polskie drogi”, do miasta dla żony na krawężniki. Do tego wysoki profil to tańsza opona i jej zmiana.
 
Top