Fiat E Ducato - chłodzenia podczas ladowania

Krzysztoff

Nowy na Forum
Proszę o podpowiedź być może komuś się coś takiego zdarzyło - w czasie ładowania non stop pracuje wentylator czyli rozumiem, że chłodzi baterie?
Wydaje mi się to nienormalne ym bardziej, że ładując w nocy nie ma wysokich temperatur, powoduje to szum i hałas.
 

elektryczna droga

Zadomawiam się
Proszę o podpowiedź być może komuś się coś takiego zdarzyło - w czasie ładowania non stop pracuje wentylator czyli rozumiem, że chłodzi baterie?
Wydaje mi się to nienormalne ym bardziej, że ładując w nocy nie ma wysokich temperatur, powoduje to szum i hałas.
Baterie w trakcie eksploatacji albo ładowania mocno się nagrzewają. I dlatego wymagają chłodzenia. Odbieranie temperatury jest też realizowane np. w upalne dni i to nawet w czasie postoju.
 

vwir

Pionier e-mobilności
To wygląda na nienajlepiej napisany soft. Miałem ten sam problem w Mach-E - podczas ładowania 11kW załączał na maksa chłodzenie, niezależnie od temperatury baterii. Poprawili to aktualizacją, ale jestem sceptycznie nastawiony do tego czy naprawią to samo w stellantisie.
 

Krzysztoff

Nowy na Forum
To wygląda na nienajlepiej napisany soft. Miałem ten sam problem w Mach-E - podczas ładowania 11kW załączał na maksa chłodzenie, niezależnie od temperatury baterii. Poprawili to aktualizacją, ale jestem sceptycznie nastawiony do tego czy naprawią to samo w stellantisie.
Byłem w serwisie Fiata i ponoć jest to "normalne" :/
 

Krzysztoff

Nowy na Forum
To wygląda na nienajlepiej napisany soft. Miałem ten sam problem w Mach-E - podczas ładowania 11kW załączał na maksa chłodzenie, niezależnie od temperatury baterii. Poprawili to aktualizacją, ale jestem sceptycznie nastawiony do tego czy naprawią to samo w stellantisie.
Użytkowałem Nissana eNV 200 i nie zdarzyło się, aby włączył się wentylator
 

vwir

Pionier e-mobilności
Użytkowałem Nissana eNV 200 i nie zdarzyło się, aby włączył się wentylator
Wiem, to samo jest w Leafie. A w Mach-E już było źle. Na szczęście Mach-E ma OTA i szybko to naprawili. Na Stellantisa w tej kwestii bym raczej nie liczył. Swoją drogą - to niekoniecznie jest chłodzenie baterii. Może to być chłodzenie ładowarki pokładowej.
 
Top