idzie grzanie auto kierownicy 2023..6.8

gim-kg

Pionier e-mobilności
@KrzysztofFly zgłosiłeś to przez aplikacje serwis?
@Pyo_trek, @rawier a jak jest u was?

Kurde u mnie „wisi” do zainstalowania i nie wiem co robić. Z jednej strony będę miał pewnie ten błąd, z drugiej jak nie zainstaluje a wyjdzie poprawka to j tak najpierw będę musiał zainstalować tą z błędem. 🤷‍♂️
 

danielm

Pionier e-mobilności
Do X i S chyba dopiero teraz ? Ale tak na marginesie kiedyś nawet wielkie aktualizacje ładowały się w "ustawowe " 25 minut .Teraz juz 50 .
we wtorek postanowiłem pojechać do pracy 1szy raz od 2 lat bo się firma wyprowadza i wypadałoby posprzątać swoje biurko. wstaje 7:30 i w telefonie widzę że jest aktualizacja tesli, to zapuściłem bo zanim sie wyszykuje to skończy. 8:00 ide do garażu a tam 60% aktualizacji i nadal trwa. skończyli 8:15 czyli tak jak mówisz dwukrotnie dłużej niż kiedyś, a dodali język islandzki i nic więcej
 

KrzysztofFly

Moderator
@KrzysztofFly zgłosiłeś to przez aplikacje serwis?
@Pyo_trek, @rawier a jak jest u was?

Kurde u mnie „wisi” do zainstalowania i nie wiem co robić. Z jednej strony będę miał pewnie ten błąd, z drugiej jak nie zainstaluje a wyjdzie poprawka to j tak najpierw będę musiał zainstalować tą z błędem. 🤷‍♂️
Po Twoim poście kliknąłem w aplikacji, i nawet jakoś się do klikałem i umówiłem na serwis (w Berlinie), jestem na etapie "Przygotowanie", zapewne go za jakiś czas anuluję, bo nie widzę powodu aby z taką pierdołą jechać. Poczekam jednak, aż ktoś u nich odnotuje zgłoszenie i może coś tam dalej w temacie zrobi.
Dobrze by było wiedzieć czy to problem jednostkowy, czy też występuje u wszystkich.
 

KrzysztofFly

Moderator
we wtorek postanowiłem pojechać do pracy 1szy raz od 2 lat bo się firma wyprowadza i wypadałoby posprzątać swoje biurko. wstaje 7:30 i w telefonie widzę że jest aktualizacja tesli, to zapuściłem bo zanim sie wyszykuje to skończy. 8:00 ide do garażu a tam 60% aktualizacji i nadal trwa. skończyli 8:15 czyli tak jak mówisz dwukrotnie dłużej niż kiedyś, a dodali język islandzki i nic więcej
U mnie też aktualizacja trwała dobre 45 minut, z czego ostatnie 3 spędziłem w samochodzie, oczekując na możliwość wyjazdu do pracy ;)
 

Bronek

Pionier e-mobilności
@KrzysztofFly zgłosiłeś to przez aplikacje serwis?
@Pyo_trek, @rawier a jak jest u was?

Kurde u mnie „wisi” do zainstalowania i nie wiem co robić. Z jednej strony będę miał pewnie ten błąd, z drugiej jak nie zainstaluje a wyjdzie poprawka to j tak najpierw będę musiał zainstalować tą z błędem. 🤷‍♂️
nie dostaniesz od razu poprawkę
 

XYZ

Fachowiec
Nie ma z was nikt problemów z wykresem zużycia energii w tej aktualizacji? Kolega wysłał mi zdjęcia. Przestraszył się bo po aktualizacji skoczyło mu drastycznie zużycie energii na wykresie. Ja jednak zauważyłem, że na liczniku energii który ma pod animacją samochodu zużycie energii jest normalne.
Gdyby zdjęcia były nieczytelne:
Średnie zużycie energii na wykresie z ostatnich 10 km - 32 kWh/100 km
Średnie zużycie z licznika z ostatnich 12 km - 17,8 kWh/100 km

View attachment 9613View attachment 9614
Kurcze a u mnie dochodzi do 41 KWh w trakcie przyśpieszania.......ewidentny błąd oprogramowania po ostatniej aktualizacji.
Czy rozwiązałeś już ten problem ?
 

Michal

Moderator
Several oznacza zgodnie z językiem <12, bo w angielskim nie ma słowa kilkanaście, jest tylko tuzin. U "kilku" znaczyłoby <10.
 

mm-tesla

Posiadacz elektryka
Top