Leasing w EFL (nie polecamy) - dopłaty wsteczne

Doktor

Posiadacz elektryka
Niestety u mnie to samo, odbiór Q3 2021. Składałem nawet reklamację do EFL i uzasadnili to tak, że to decyzja biznesowa, czyli nie i ch…
 

grzywek

Zadomawiam się
Jakieś pomysły czy możemy coś z tym zrobić jeszcze? Poza niepolecaniem EFL i Emila? Nawet jeśli nie chcą przystępować do programu w całości jako EFL, mogliby chociaż obsłużyć te wsteczne umowy dla zachowania dobrego imienia 😔
 

amk

Nowy na Forum
Hejka, czy ktoś brał leasing w EFL z nadzieją na uzyskanie dopłaty wstecznej? Chodzi głównie o odbiory Q3 i Q4 2021.

Obecnie na liście podmiotów współpracujących są 23 firmy leasingowe, czyli właściwie cały rynek, a nie ma na nim m. in. EFL (poza spółką córką Carefleet).

Jeśli się okaże, że EFL nie ma zamiaru podpisywać tej umowy, to był to najgorszy możliwy wybór leasingu. Kusili prostą ścieżką decyzyjną wewnątrz firmy (nasłuchałem się o płaskiej strukturze itp.), a wyszło, że wielkie molochy w stylu PKO ogarnęły temat z palcem w nosie.

Ktoś poza mną łączy się w sytuacji, ewentualnie ma jakieś informacje?
Potwierdzam - też dostałem odpowiedź, że EFL nie przystąpił do programu. Myślę, że należy prosić, ponawiać reklamacje, a jeśli będą widzieli wiele takich natrętów, to może zrozumieją..... Alternatywą, i to chyba ostatnia szansa, jest wnioskowanie do Ministerstwa Klimatu oraz NFOŚiGW, aby zmodyfikowali zasady w taki sposób, że jeśli pierwszy i jedyny użytkownik samochodu nie skorzystał z dotacji w ramach leasingu, to może się ubiegać o nią na zasadach ogólnych po rozliczeniu leasingu. Nie takie rzeczy były zmieniane, więc kto wie?
Z rozmowy z Funduszem dowiedziałem się, że jest więcej takich osób, dlatego należy działać, by temat nie ostygł.
 

amk

Nowy na Forum
Potwierdzam - też dostałem odpowiedź, że EFL nie przystąpił do programu. Myślę, że należy prosić, ponawiać reklamacje, a jeśli będą widzieli wiele takich natrętów, to może zrozumieją..... Alternatywą, i to chyba ostatnia szansa, jest wnioskowanie do Ministerstwa Klimatu oraz NFOŚiGW, aby zmodyfikowali zasady w taki sposób, że jeśli pierwszy i jedyny użytkownik samochodu nie skorzystał z dotacji w ramach leasingu, to może się ubiegać o nią na zasadach ogólnych po rozliczeniu leasingu. Nie takie rzeczy były zmieniane, więc kto wie?
Z rozmowy z Funduszem dowiedziałem się, że jest więcej takich osób, dlatego należy działać, by temat nie ostygł.
Wysłałem pisma do MKiŚ oraz do NFOŚiGW. Generalnie zwracam uwagę, że środki publiczne, a takimi niewątpliwie są fundusze na program, nie mogą stawiać w gorszej pozycji nikogo, kto nie z własnej woli czy winy nie może do programu przystąpić. Jednocześnie zaproponowałem, aby zmienili regulamin, by w przypadku leasingu, o ile na pojazd nie została przyznana dotacja, leasingobiorca mógł wnioskować na zasadach nabywcy. Być może dopiero po rozliczeniu leasingu.
Nie wiem co to da, ale chyba w ilości takich pism i masowym nacisku nasza siła :)
 
Top