NFOŚiGW nie da dotacji do Hyundai mi ją dał.

szwajcar

Fachowiec
Czekam na odbiór Kony prosto z fabryki (takiej jak w sygnaturze) w leasingu 102% pogodzony już właściwie z tym, że na dotację będę musiał poczekać o ile w ogóle ją zobaczę.
Dzwonię do dealera w zeszły poniedziałek by podpytać czy już zeszło z produkcji. No i zeszło, i już do nas jedzie, 😆😆😆 ale Pan mi wtrąca, dotacji już nie ma.
Ja mu na to, że wiem, że może się uda w przyszłym roku, a jak nie to będę przecież jeszcze jednego elektryka brał.
I tu niespodzianka. Pan mówi, że Hyundai mi to zrekompensuje i obniży uzgodnioną już cenę o 18 700.
:oops:
Przez chwilę tylko myślałem, że ja taki wyjątkowy, a czytam artykuł, że Hyundai jest jak Jadźka spod 6 ze skeczu Neonówki. Daje wszystkim!
https://auto.dziennik.pl/aktualnosc...-w-polsce-sekunda-i-84-750-zl-w-kieszeni.html
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Czekam na odbiór Kony prosto z fabryki (takiej jak w sygnaturze) w leasingu 102% pogodzony już właściwie z tym, że na dotację będę musiał poczekać o ile w ogóle ją zobaczę.
Dzwonię do dealera w zeszły poniedziałek by podpytać czy już zeszło z produkcji. No i zeszło, i już do nas jedzie, 😆😆😆 ale Pan mi wtrąca, dotacji już nie ma.
Ja mu na to, że wiem, że może się uda w przyszłym roku, a jak nie to będę przecież jeszcze jednego elektryka brał.
I tu niespodzianka. Pan mówi, że Hyundai mi to zrekompensuje i obniży uzgodnioną już cenę o 18 700.
:oops:
Przez chwilę tylko myślałem, że ja taki wyjątkowy, a czytam artykuł, że Hyundai jest jak Jadźka spod 6 ze skeczu Neonówki. Daje wszystkim!
https://auto.dziennik.pl/aktualnosc...-w-polsce-sekunda-i-84-750-zl-w-kieszeni.html
W leasingu dotacja 27kzl 😉
Ale i tak niespodziewany gest.
 

szwajcar

Fachowiec
W leasingu dotacja 27kzl 😉
To jest auto dla małżonki, która przez 9 lat przejechała Twingo 50 tys. Nawet jak podwoimy ilość km rocznie to i tak nie dobilibyśmy do 15 tys rocznie co jest wymogiem dla 27 tys.
Dodatkowo - rabat nie przeszkadza starać się o dotację w nowym programie albo wziąć ją na drugi samochód w firmie (JDG).
 

Runior

Zadomawiam się
Czy mógłbyś podzielić się danymi leasingu tj. procentowo wpłata własna, wykup i długość okresu finansowania?
Miałem już odpuścić zakup elektryka w tym roku, bo nie mam wiary w szybkie wprowadzenie nowego programu, ale tutaj oferta wygląda dobrze, a jeśli w przyszłości pojawi się opcja uzyskania dotacji, to bardzo dobrze.

Jestem ciekaw czy Hyundai ma takie stany magazynowe, że stara się je upłynnić, czy widzi całkowite zahamowanie sprzedaży.
 

szwajcar

Fachowiec
Czy mógłbyś podzielić się danymi leasingu tj. procentowo wpłata własna, wykup i długość okresu finansowania?
Miałem już odpuścić zakup elektryka w tym roku, bo nie mam wiary w szybkie wprowadzenie nowego programu, ale tutaj oferta wygląda dobrze, a jeśli w przyszłości pojawi się opcja uzyskania dotacji, to bardzo dobrze.
% Wartości Początkowej Przedmiotu Leasingu​
Łączna kwota (w PLN)​
Wartość Początkowa
Przedmiotu Leasingu:
144.701,00​
Pierwsza Rata:
45,00%​
65.115,45​
Opłata Manipulacyjna:
0​
0​
Suma Rat:
102,68%​
35 rat 2.369,79​
Wykup:
2,0%​
2.894,02​
Kwoty brutto.
Jestem ciekaw czy Hyundai ma takie stany magazynowe, że stara się je upłynnić, czy widzi całkowite zahamowanie sprzedaży.
Tu nie pomogę.
Mają u mnie (Wałbrzych) podobną Konę na stanie, ale małżonka zażyczyła sobie jasną tapicerkę i w takiej konfiguracji nie było auta w całej Polsce. Dlatego była zamawiana na produkcji. :)
 
Last edited:

Ev3

Pionier e-mobilności
Ja dzisiaj zarezerwowałem Ioniqa5, ale gość nie był pewien jak uzyskać ratę wynajmu z folderu czyli 1200 zł z małym hakiem, za baterię 77 kWh przy 15% wpłacie i 24 ratach, oraz 15 kkm rocznie.

Dokończymy sprawę w poniedziałek, o ile uda mu się to ustalić.

Zdziwienie - rata dla baterii 77kWh jest niższa niż dla baterii 58 kWh.
Widać lepszej wartości rezydualnej oczekują.

Z ciekawości - miał ktoś do czynienia z mLeasing i wie jak wygląda problemowość i uczcziwość przy zdawaniu auta?

P.S.
Dzięki za cynę dla autora wątku.
 
Top