Oglądałem Bz4x - pierwsze szybkie wrażenia.

miksell

Posiadacz elektryka
Od jakiegoś czasu szukam elektryka. Generalnie myślę o Tesli 3/Y ale wczoraj poszedłem do salonu Toyota i akurat mieli BZ4x więc pooglądałem.

Z zewnątrz:
Na pierwsze wrażenie samochód jest trochę większy od CH-r ale mniejszy od Rav4. Generalnie wygląda futurystycznie i może się podobać. Moją uwagę zwróciły plastikowe nadkola, które sugerują "Suvowatość" tego auta. Mam wrażenie iż samochód jest podobny do Ch-R który ma się dopiero pojawić.

Wnętrze:
Po wejściu do samochodu siedzimy jak w zwykłym aucie a nie SUV. Wysokość auta wynika z obecności baterii w podłodze. Samochód sugeruje że jest w środku większy niż jest w rzeczywistości. Nietypową rzeczą jest natomiast pozycja z kierownicą jaką trzeba przyjąć z uwagi na zapewnienie widoczności zegarów. Są one wyniesione jak w Peugeotach i by ich nie zasłaniać wieńcem kierownicy trzeba ją mocno obniżyć. Jest to dla mnie nowa pozycja do której trzeba się przyzwyczaić.
Wewnątrz nie mamy żadnej rewolucji, tzn jest taki jak się tego spodziewamy. Nie mamy też schowka przed pasażerem.
Z tyłu jest dużo miejsca na nogi, jednak trzymamy je wysoko z uwagi na wysoką podłogę. Jakość wykończenia materiałów jest ok, ale nie jest to klasa premium. Jest to dobra klasa średnia.

Bagażnik:
Jest ok, ale dodatkowy schowek pod podłogą jest mały.

Ogólnie:
Samochód jest wielkości Tesli 3/Y ale wizualnie przypomina mi C-hr.

Podsumowanie:
Toyota wydaje się być normalnym samochodem. Wszystko jest jak w normalnym samochodzie, do którego się przyzwyczailiśmy przez lata. W przeciwieństwie do Tesli Y która wprowadziła maksymalny minimalizm. Gdybym miał kupić Bz4x za 250 tys zł to bym kupił Tesle która jest tańsza i lepiej wyposażona i ma sieć superchargerów.
Zastanawiam się co by musiało się zdarzyć bym kupił Bz4x. Na pewno cena i wyposażenie musiałaby być na poziomie Tesli, wtedy bym rozważał na poważnie taki zakup. Gdyby cena była niższa od Tesli to bym kupił na 100% ;-) Jednym słowem cena czyni cuda ;-)
 
Last edited:

cooler

Pionier e-mobilności
Nooooo Prosssszzzze!
Nowy software i całkiem niezłe wyniki, chyba mój sen o dobrej, niezawodnej, elektrycznej Toyocie przybliża się szybkimi krokami. Ciągle poniżej średniej, daleko od Tesli ale coś robią w kierunku poprawienia produktu. + Munro był całkiem zadowolony z wykonania i nadmiarowości.
Cytuję Bjorna: Nice and smooth autosteer, OK soundproofing, OK seats, fair snappy entertainment,
 

Michal

Moderator
Ja też zacytuję:
Różnica w temperaturze min vs max 18 C, a to będzie powodowało zarówno coldgate jak i rapidgate :p
Momentami auto praktycznie traciło regen, bo temperatura max baterii była za wysoka.

Pamiętaj, że Bjorn jak chyba każdy Youtuber żyje z pokazywania nowości jako pierwszy i nie może źle mówić o aucie, które dostał od importera. Co innego gdyby miał je od znajomego ;)

Może za jakieś 2-3 auta poprawia ;)
 

cooler

Pionier e-mobilności
Ja też zacytuję:
Różnica w temperaturze min vs max 18 C, a to będzie powodowało zarówno coldgate jak i rapidgate :p
Momentami auto praktycznie traciło regen, bo temperatura max baterii była za wysoka.

Pamiętaj, że Bjorn jak chyba każdy Youtuber żyje z pokazywania nowości jako pierwszy i nie może źle mówić o aucie, które dostał od importera. Co innego gdyby miał je od znajomego ;)

Może za jakieś 2-3 auta poprawia ;)
Całkowicie się zgadzam, nie nastawiam się że w ciągu 2 lat nadgonią 10 lat przewagi Tesli, ale liczę że za jakiś czas to będzie może nie wybitne, ale dobre a co najważniejsze bezawaryjne i długowieczne auto. Wiecie dobrze że jestem wielkim fanem Toyoty (mam 2 sztuki - amerykańce) i po cichu kibicuję Toyocie że się ogarnie, bo ja dotychczas z ich produktów jestem bardzo zadowolony. A na pewno nie chciał bym aby zniknęli w starciu z Teslą i Koreańcami jak kiedyś Nokia w starciu z Androidem.
Wiem jak takie wypożyczenie od producenta działa i współczuję Bjornowi że nie może po prostu z....ć Toyotę jak burą sukę, ale w Munro kupili se tą Toyotę na rozwałkę i uważam że całkiem dobrą opinie dali o tym aucie (ale może słyszę pozytywy bo patrz wyżej)...
 

Michal

Moderator
w Munro kupili se tą Toyotę na rozwałkę i uważam że całkiem dobrą opinie dali o tym aucie (ale może słyszę pozytywy bo patrz wyżej)...
Bo chyba nią nie jeździli w trasy ;)
 

cooler

Pionier e-mobilności
Bo chyba nią nie jeździli w trasy ;)
Ano nie. Jeżdżę głównie trasy i na tą chwilę tylko Tesla M3 LR. Myślę już o nowej MS LR, ale poczekam aż auto w najnowszej odsłonie okrzepnie, pamiętam ile miałem problemów z poliftem M3, a już rok-dwa potem nikt takich jazd z jakością nie miał.

BTW: Ty już masz 2 auta M3LR? Patrz Pan jak się wszystkim dobrze powodzi pod rządami PiS ;) Pewnie za 500+ kupiłeś :) A mieliśmy wszyscy zdechnąć z głodu jak dojdą do władzy... No ale niedługo już zmiany na lepsze pewnie, włądza przestanie kraść, przepisy się uprości, unia sypnie kasą, dogadamy się z Rosją by przerwali wojnę a szary obywatel będzie zarabiał jak w Niemczech. Pewnie wtedy sobie kupię MS LR. No chyba że coś znów pójdzie nie tak...
 

Michal

Moderator
Ano nie. Jeżdżę głównie trasy i na tą chwilę tylko Tesla M3 LR. Myślę już o nowej MS LR, ale poczekam aż auto w najnowszej odsłonie okrzepnie, pamiętam ile miałem problemów z poliftem M3, a już rok-dwa potem nikt takich jazd z jakością nie miał.

BTW: Ty już masz 2 auta M3LR? Patrz Pan jak się wszystkim dobrze powodzi pod rządami PiS ;) Pewnie za 500+ kupiłeś :) A mieliśmy wszyscy zdechnąć z głodu jak dojdą do władzy... No ale niedługo już zmiany na lepsze pewnie, włądza przestanie kraść, przepisy się uprości, unia sypnie kasą, dogadamy się z Rosją by przerwali wojnę a szary obywatel będzie zarabiał jak w Niemczech. Pewnie wtedy sobie kupię MS LR. No chyba że coś znów pójdzie nie tak...
Spokojnie, spokojnie, PiS ma tyle wspólnego z moją niezłą kondycją materialną, co Ks. Rydzyk :p
Mogę na 100% powiedzieć, że to nie zasługa obecnej partii.
 

nnnnn

Pionier e-mobilności
No ale niedługo już zmiany na lepsze pewnie, włądza przestanie kraść, przepisy się uprości, unia sypnie kasą, dogadamy się z Rosją by przerwali wojnę a szary obywatel będzie zarabiał jak w Niemczech. Pewnie wtedy sobie kupię MS LR. No chyba że coś znów pójdzie nie tak...
Szary obywatel pracujący w Giga Berlin czy innej firmie zaraz przy granicy z PL.
 
Top