nabrU

Pionier e-mobilności
Myślę, że warto wrzucić dane z EV Database jako podstawę:

 

Łukasz Bigo

Pionier e-mobilności
Członek redakcji
Ile waży auto z baterią 82kWh?
Jak z miejscem na głowę 2 drugim rzędzie?

Z tyłu jest bardzo dużo miejsca i na stopy, i na nogi, i na głowę. Proszę pamiętać, że ten samochód ma 4,65 m długości.
 

cooler

Pionier e-mobilności
Proszę pamiętać, że ten samochód ma 4,65 m długości.
Wygląda na SUV-owaty, a tam niekoniecznie przekłada się to na miejsce nad głową w drugim rzędzie.
Ile palców nad głową? Ja z tyłu w Tesli 3 mam trochę miejsce nad głową przy 186cm wzrostu, ale mój 14-sto letni syn 195cm już jeździ zgarbiony, a do MY nie wchodzi wcale, przez tą przeklętą belkę z tyłu.
 

p0li

Pionier e-mobilności
Wygląda na SUV-owaty, a tam niekoniecznie przekłada się to na miejsce nad głową w drugim rzędzie.
Ile palców nad głową? Ja z tyłu w Tesli 3 mam trochę miejsce nad głową przy 186cm wzrostu, ale mój 14-sto letni syn 195cm już jeździ zgarbiony, a do MY nie wchodzi wcale, przez tą przeklętą belkę z tyłu.
poczekaj na nowego citroena c5 aircros - ma byc na tej samej plycie co opel, ale bardziej suvovaty, bateria 75 albo 97kWh (z pamieci pisze to moze byc niedokladnie) i przedni naped albo awd
synowie powinni sie zmiescic
 

Łukasz Bigo

Pionier e-mobilności
Członek redakcji
Wygląda na SUV-owaty, a tam niekoniecznie przekłada się to na miejsce nad głową w drugim rzędzie.
Ile palców nad głową? Ja z tyłu w Tesli 3 mam trochę miejsce nad głową przy 186cm wzrostu, ale mój 14-sto letni syn 195cm już jeździ zgarbiony, a do MY nie wchodzi wcale, przez tą przeklętą belkę z tyłu.

Mnóstwo miejsca nad głową i na nogi. Mam 1,9 m wzrostu i siedziałem sam za sobą.
 

Łukasz Bigo

Pionier e-mobilności
Członek redakcji
Jeszcze jedna ciekawostka. Pod podłogą bagażnika jest miejsce na koło zapasowe, oczywiście w wersji spalinowej można by tam zapakować toroidalny zbiornik na LPG. Ale tak sobie pomyślałem, że kiedyś, w przyszłości, może będą tam montowane zapasowe baterie? Kilka-kilkanaście kWh i już zasięg większy o kilkadziesiąt kilometrów:

Miejsce na koło zapasowe - Opel Grandland Electric.jpg
 

Szaruś

Peugeot e208, 10.2022
Top