Osobne fora TM3 i TM3 HL

Czy fora TM3 i TM3 HL powinny zostać połączone

  • Tak

    Votes: 48 73,8%
  • Nie

    Votes: 17 26,2%

  • Total voters
    65
  • Poll closed .

slaveq

Pionier e-mobilności
Tak, o tym mówię właśnie. Wnioskowałem o zostanie moderatorem, ale póki co temat jest zaparkowany.

Nawet ten temat wymaga moderacji - omyłkowo dałem do złego działu :D
W ogóle to myślę, że najwyższy czas podjąć dyskusję o moderacji na forum. Ustalić jakieś zasady wyboru moderatorów i jasny regulamin co wolno a za co powinny lecieć np czasowe bany. Jest nas więcej i czasami mam wrażenie, ze kultura dyskusji spada plus robi się lekki śmietnik z tematami. @Łukasz Bigo co o tym sądzisz?
 

dawidgora

Posiadacz elektryka
Ja jestem jak najbardziej za. Niestety @Łukasz Bigo mówił, że nie ma chwilowo czasu na to. A szkoda, bo moderacja naprawdę by się przydała. Chętni są, w tym ja.

Oczywiście rozumiem Łukasza, nie jest to takie hop siup. Musi powstać zestaw reguł, nie tylko odnośnie zasady wyboru moderacji, tylko właśnie tego jakie akcje powinien moderator podejmować. Do tego Łukasz wspominał o RODO, chociaż to jest akurat prosta sprawa - umowa standardowa, praktycznie z templatki.
 

wojtkow

Posiadacz elektryka
Kilka moich uwag w kwestii moderacji, w porządku dość przypadkowym:
- moderacja nie może się opierać na "walce z trollami". To, że ktoś ma inne poglądy niż większość to nie powód żeby go usuwać z forum. Zwłaszcza, że forum ma opcje ignorowania, więc skoro osobiście czyjeś poglądy mi się nie podobają to mam narzędzie żeby go nie widzieć
- żeby moderacja mogła działać potrzebny jest jasny i zwięzły regulamin forum.
- trzecie ale IMO najważniejsze i opierające się na moich wieloletnich doświadczeniach moderatorskich (jak kogoś to interesuje: myapple.pl): jeżeli ktoś zgłasza się do bycia modem nie nadaje się do tej roli. Moderatorzy powinni być wybrani przez właściciela / admina i w dalszej kolejności przez zespół. Zwyczajnie osoby zgłaszające się na ogół kierują się własnymi uprzedzeniami i/lub własnym poczuciem sprawiedliwości - niekoniecznie zgodnym z tym ogólnym.
 

Siostra Irena

Posiadacz elektryka
trzecie ale IMO najważniejsze i opierające się na moich wieloletnich doświadczeniach moderatorskich (jak kogoś to interesuje: myapple.pl): jeżeli ktoś zgłasza się do bycia modem nie nadaje się do tej roli. Moderatorzy powinni być wybrani przez właściciela / admina i w dalszej kolejności przez zespół.
Amen 🙏
 

slaveq

Pionier e-mobilności
Kilka moich uwag w kwestii moderacji, w porządku dość przypadkowym:
- moderacja nie może się opierać na "walce z trollami". To, że ktoś ma inne poglądy niż większość to nie powód żeby go usuwać z forum. Zwłaszcza, że forum ma opcje ignorowania, więc skoro osobiście czyjeś poglądy mi się nie podobają to mam narzędzie żeby go nie widzieć
- żeby moderacja mogła działać potrzebny jest jasny i zwięzły regulamin forum.
- trzecie ale IMO najważniejsze i opierające się na moich wieloletnich doświadczeniach moderatorskich (jak kogoś to interesuje: myapple.pl): jeżeli ktoś zgłasza się do bycia modem nie nadaje się do tej roli. Moderatorzy powinni być wybrani przez właściciela / admina i w dalszej kolejności przez zespół. Zwyczajnie osoby zgłaszające się na ogół kierują się własnymi uprzedzeniami i/lub własnym poczuciem sprawiedliwości - niekoniecznie zgodnym z tym ogólnym.
Pełna zgoda, nie mam żadnego doświadczenia w moderacji dlatego poprosiłem żeby zacząć w końcu tą dyskusję i brać doświadczenie od innych. Mieliśmy już tutaj obrażanie, jakieś dziwne boty angielskie i śmietnik z tematami dlatego bym chciał żeby społeczność i właściciel forum potraktowali problem poważnie póki nie jest jeszcze na tyle uciążliwy, że ludzie odchodzą z forum.
 

gim-kg

Pionier e-mobilności
Z tego co czytałem, to nawet Elon twierdzi że nie ma czegoś takiego jak model 3 Highland, a nowa TM3 opiera się cały czas o homologację „starej” TM3.
Cos w tym może być, bo homologowanie samochodu to dość kosztowny proces. Pamiętam, jak Mercedes C-klasa którego miałem o oznaczeniu w205, był oficjalnie pod homologacją w204.
 

KrzysztofFly

Moderator
Z tego co czytałem, to nawet Elon twierdzi że nie ma czegoś takiego jak model 3 Highland, a nowa TM3 opiera się cały czas o homologację „starej” TM3.
Cos w tym może być, bo homologowanie samochodu to dość kosztowny proces. Pamiętam, jak Mercedes C-klasa którego miałem o oznaczeniu w205, był oficjalnie pod homologacją w204.
A czy przypadkiem w Highland nie dołożyli "pikania" o przekroczeniu prędkości o nawet 1 km/h, bo tego wymaga nowa homologacja? ;).
 
Top