Przepisanie konta Tesli

YyyRWD

Nowy na Forum
Witam wszystkich,
czy ktoś z osób, które już posiadają/odebrały Tesle spotkały się z taką sytuacją.
Zamówiłem auto przez leasing, jednak to oni złożyli zamówienie na auto, na konkretną specyfikację, którą im podałem i na takie auto podpisałem finansowanie. Okazuje się, że w tym momencie jeśli to nie ja złożyłem zamówienie tylko bank, tworząc konto to bank a nie ja otrzymał numer zamówienia. W momencie odbioru auta nie będę w stanie go dodać do swojego konta Tesli oraz używać aplikacji ponieważ taką możliwość posiada się tylko i wyłącznie, logując się z adres email z którego dokonało się zamówienia. Skontaktowałem się z bankiem, w jaki sposób zamierzają tą sytuację rozwiązać, ponieważ w tym momencie wychodzi na to że nie będę mógł korzystać z konta/aplikacji co mija się z celem zakupu Tesli, otrzymałem odpowiedź że w dniu odbioru wszystko będzie super i żebym się niczym nie przejmował jednak dopytując o konkrety nie dostałem żadnej odpowiedzi. Stąd pojawia się moja obawa że, bank nic z tym nie zrobi i zmusi mnie do odebrania auta, bez możliwości korzystania z niego w 100%.
Czy ktoś z was ma jakieś informację jak można taką sytuację rozwiązać ?
Pozdrawiam
 

pluto

Pionier e-mobilności
Bank powinien ci przekazać ci konto auta jak to ma miejsce w przypadku sprzedaży Tesli i przekazanie konta auta kolejnemu właścicielowi.
Nie ma z tym wiele roboty, a po max. 24h konto pojawia się u nowego właściciela.
Można to także zrobić ze swojego konta, klikając "Dodaj" i wpisując VIN samochodu, potem wykonywać polecenia wyświetlane w aplikacji.
 

YyyRWD

Nowy na Forum
Dzięki za odpowiedź, a czy w takim wypadku leasingodawca nie będzie się upierał że zrobi to dopiero po spłacie ostatniej raty ? Bo formalnie do momentu zakończenia umowy leasingowej i przerejestrowania samochodu na mnie to on jest właścicielem.
 

piotrazz

Posiadacz elektryka
Dzięki za odpowiedź, a czy w takim wypadku leasingodawca nie będzie się upierał że zrobi to dopiero po spłacie ostatniej raty ? Bo formalnie do momentu zakończenia umowy leasingowej i przerejestrowania samochodu na mnie to on jest właścicielem.
Masz dokumenty z banku upoważniające do podpisania dokumentów/odbioru w Tesli? Jeśli tak to można w aplikacji przenieść własność z banku/leasingu do siebie. Trzeba podać VIN oraz wrzucić skany dokumentów.
 

YyyRWD

Nowy na Forum
Masz dokumenty z banku upoważniające do podpisania dokumentów/odbioru w Tesli? Jeśli tak to można w aplikacji przenieść własność z banku/leasingu do siebie. Trzeba podać VIN oraz wrzucić skany dokumentów.
Tak mam, upoważnienie do odbioru i do użytkowania, ja kto wystarczy to super ! Dzięki za odpowiedź
 

piotrazz

Posiadacz elektryka
Tak mam, upoważnienie do odbioru i do użytkowania, ja kto wystarczy to super ! Dzięki za odpowiedź
Kolega, który walczył właśnie z leasingiem oraz Teslą znalazł sposób, dzięki temu udało mu się to w miarę szybko ogarnąć. Pewnie nie obędzie się bez wizyty w aucie (chyba trzeba zmienić nazwę auta, aby potwierdzić, że się go użytkuje).

Daj znać czy się udało 😁
 

piotrazz

Posiadacz elektryka
Tak mam, upoważnienie do odbioru i do użytkowania, ja kto wystarczy to super ! Dzięki za odpowiedź

Hej, udało Ci się przepisać konto na siebie?
 
Top