Skrypt do monitorowania inventory

wojtkow

Posiadacz elektryka
Chciałem Wam przedstawić prosty skrypt, którego jestem autorem, który pozwala monitorować Inventory Tesli pod kątem pojawienia się wymarzonego samochodu (w wymarzonej cenie).

Skrypt działa w oparciu o API Tesla Inventory - nie jest scraperem strony, co umożliwia odsianie "zbliżonych dopasowania". Skrypt pozwala wysłać powiadomienie na telefon gdy taki samochód się pojawi, używając popularnego serwisu Pushover, ma spore możliwości konfiguracji i może być odpalany automatycznie. Uruchamianie automatyczne wymaga jednak pewnej znajomości obsługi systemu operacyjnego, ja dodałem go sobie do crontab i cron odpalał go co 15 minut. Teslę już zamówiłem więc postanowiłem się podzielić swoim "dziełem".

Link wyświetlany na konsoli lub wysyłany w notyfikacji zawiera mój referral, ale nie obrażę się jak go nie użyjecie :D, nie jest to żaden warunek a co najwyżej prośba.

W razie uwag, pytań i wątpliwości piszcie tutaj lub na priv.

Skrypt dostępny jest na github https://github.com/wojtkow/TeslaMonitor na licencji MIT. Opis parametrów znajduje się README.md (i jest widoczny na stronie repo github).
 
Last edited:

elektryk

Pionier e-mobilności
Licencja dłuższa od skryptu 🤯

Trzeba będzie prawnika żeby ją zrozumieć, kilka razy próbowałem ja czytać ale nie ma opcji żeby to wszystko co tam wypisali ogarnąć bez pomocy fachowca.
 

wojtkow

Posiadacz elektryka

elektryk

Pionier e-mobilności
No, no ja ją znam od dwudziestu lat unikam jej jak ognia w projektach bo jest wirusowa i tak skomplikowana i wieloznaczna, że nawet prawnik specjalizujący się w branży IT zalecił jej unikać.

Najlepsza to MIT, BSD lub Apache do ogarnięcia bez prawnika.
 

wojtkow

Posiadacz elektryka
Uczciwie o tym poinformowałem w pierwszym poście:

Link wyświetlany na konsoli lub wysyłany w notyfikacji zawiera mój referral, ale nie obrażę się jak go nie użyjecie :D, nie jest to żaden warunek a co najwyżej prośba.
 

sh95

Zadomawiam się
Cześć,

dzięki za skrypt. W środę działał, w czwartek już nie. Nie wiem czy to przeze mnie czy nie, ale Tesla w swoim API zbanowała requesty używające User-Agent: 'FooBar-Spider 1.2'.
Trzeba podmienić, na przykład na Chrome:
'Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/116.0.0.0 Safari/537.36'

Pozdrawiam ;)
 

wojtkow

Posiadacz elektryka
Trzeba podmienić, na przykład na Chrome:
'Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/116.0.0.0 Safari/537.36'

Dzięki za info, działa Ci na tym User-Agent? Jak tak to zaraz podmienię, jak nie to poszukam wieczorem na czym ruszy.
Niestety zauważyłem, że Tesla banuje takie skrypty, widać nie chcą abyśmy kupowali zbyt tanio :p
 
Top