Sprawa z odpadającymi kierownicami w Tesli model Y jednak poważniejsza niż "jednostkowy przypadek"

Michal

Pionier e-mobilności
Jednostkowy przypadek to też dwa przypadki ;)
Po to wszedłeś na forum, żeby podesłać paszkwila?
 

Michal

Pionier e-mobilności
Ile mediów napisało o przywołaniu kilkudziesięciu tysięcy Mercedesów w samej Polsce w zeszłym tygodniu?
 

Beep21

Zadomawiam się
Oho, już się zaczyna bo news dotyczy tesli i forumowa klika urażona, serio tu już nie można o Tesli wspominać bo zaraz najazd. Wy tu na prawdę macie jakiś problem egzystencjalny - o wszystkim można napisać coś złego byle nie o Tesli. Nie wiedziałem że regulamin zabrania wrzucania postów o Tesli. A zdaje się że ten dział służy do wrzucania znajdek z sieci? O Mercedesach nie słyszałem - podeślij link chętnie poczytam (swoją drogą Nissan z kierownicami ma podobną wpadkę). A na forum wchodzę od dłuższego czasu bo użytkuję EV i można powiedzieć że pasjonuję się EV.

Jak tak Was to boli to zróbcie regulamin że nie można tu pisać o tesli i banujcie ludzi, a póki tego nie ma to polecam maść na ból pewnej części ciała.
 

Michal

Pionier e-mobilności
A o akcji przywolawczej BMw z zeszłego tygodnia?
Link do obu znajdziesz na stronie UOKiK.

Nie chodzi o urazy tylko o rozsiewanie pierdół.
Średnio raz w miesiącu wchodzi na forum taki mądrala, co trafił na jakieś gówno o Tesli i "tylko przekazuje przecież, bo znalazł w sieci"...
To nie dupa boli, tylko rzygać się chce.
 

Michal

Pionier e-mobilności
Aha i dwie minuty wcześniej ktoś inny wrzucił to samo info w innym dziale...
🤮
 

Beep21

Zadomawiam się
No mi też się rzygać chce jak się odpalacie z najeżdżaniem ludzi bo coś napisali o Tesli. I to nie jest "jakieś gówno o tesli" tylko problem który może spowodować poważny wypadek, więc fajnie jak ktoś po przeczytaniu tego pójdzie i szarpnie swoją kierownicę w tesli żeby sprawdzić czy u niego jest git. Gdybyś chciał zauważyć to nie wszedłem tutaj i nie wyrażałem tu opinii że tesla to gówno czy szmelc więc nie rozumiem po co zaraz atak na mnie. Jeśli piszesz o problemie BMW seri 7 z poduszkami to czytałem, wtopili - wrzucaj na forum żeby więcej osób się o tym dowiedziało, nie mam z tym problemu.
 

Michal

Pionier e-mobilności
Ok porozmawiajmy o tym tak zupełnie serio.
Przecież chcesz tylko dbać o nasze bezpieczeństwo tak?
Gdzie i jaki jest ten problem?
Opisz proszę tak jak to rozumiesz - co rzeczywiście jest przedmiotem dochodzenia i jakie jest zagrożenie dla nas tutaj w PL. Najlepiej może napisz też jakie są też pierwsze ustalenia i co one Twoim zdaniem sugerują.
Ja to już czytałem i wiem, ale nie uważam, ze to jest informacja warta przekazywania dalej, bo na razie jest to taki bacik z gówna.
Tylko temu staram się przeciwdziałać - nakręcaniu bacików z gówna.
 

Beep21

Zadomawiam się
Tak zupełnie serio to odpiszę w podobnym tonie jak odpisałeś mi o akcji serwisowej mercedesa i bmw - wejdź sobie na stronę NHTSA i przeczytaj co jest przedmiotem dochodzenia, link jest w artykule który podesłałem. Jakie jest zagrożenie napisałem post wyżej. I nie zamierzam dalej dyskutować urażonym fanem marki bo to zmierza do nikąd. EOD z Tobą dla mnie.
 

Michal

Pionier e-mobilności
O Mercedesie pisałem tutaj (bo to jest rzeczywista akcja przywoławcza u nas w PL i dotyczy elektryków) i tutaj (bo zostałem wywołany).
Akcję Mercedesa opiszę jeszcze raz - przywołują 20 000 samochodów w samej Polsce i czy ktokolwiek o tym napisał/przeczytał?

Tak myślałem, że nie opiszesz, więc ja opiszę jak ja to rozumiem:
Były 2 (słownie dwa) przypadki Tesli Model Y wyprodukowanej w USA w których "odpadła" kierownica. Do nas takie auta nie docierają bo mamy tutaj produkcję z Chin i Niemiec. W obu przypadkach wstępnie ustalono, że samochody miały jakieś poprawki związane z kolumną kierowniczą pod koniec linii montażowej, co sugeruje, że ewentualnie może to być powiązane z tymi poprawkami i ich błędnym wykonaniem. Obecnie jest mowa o 120 000 egzemplarzy ale może się skończyć tylko na tych poprawianych i będzie ich 1 000. Nie wiemy.

Nie ma co się ekscytować - jak będzie recall, to wtedy będzie news. Ale nawet wtedy - czy to jest rzeczywiście news? Jak Mercedes wzywa 20 tysięcy aut, to jakoś nikt o tym nie pisze...

Ps. Jeszcze raz zwrócę uwagę, że nie jesteś atakowany w ogóle, a ja tylko odpisuję, że rozsiewasz pierdoły, bo... Tak to jest forum i Ty możesz sobie wrzucić co chcesz (w granicach rozsądku i regulaminu), a ja mogę napisać, co o tym myślę i przedstawić Ci mój punkt widzenia, który może być zupełnie inny niż Twój. Po prostu będąc użytkownikiem tego forum już dość długo przechodziłem przez ten sam cykl już kilka razy i dlatego próbuję tępić takie przesyłanie nic nie znaczących newsów w zarodku.
Jak będzie recall, to przyklasnę takiej informacji. Jak będzie recall w PL albo EU, to nawet sam podeślę info, bo nie jestem fanatykiem i mam zapięte powiadomienia na informacje z UOKiK o akcjach przywoławczych.
Forum ma fajną funkcję - możesz mnie zablokować i nie będziesz w ogóle widział moich wpisów.
 

Michal

Pionier e-mobilności
Jak chcesz śledzić przypadki recalli w USA, to tutaj pisałem o stronie na którą sam zaglądam od czasu do czasu:
Fajnie można tam prześledzić jak w większości szeroko omawianych wypadków, które miały być winą producenta albo autopilota praktycznie zawsze okazuje się, że problem był wynikiem działania kierowcy. Problem polega na tym, że o przypuszczeniach napiszą wszystkie większe media na świecie, a o faktycznych ustaleniach już nikt...

Tutaj będzie tak samo - o takim potencjalnym recallu napisze wiele mediów, ale jak okaże się, że jednak go nie ma albo dotyczył będzie 50 pojazdów, to już nikt.

UOKiK ma tutaj powiadomienia i można się podpiąć pod RSS:
 

Michal

Pionier e-mobilności

Bronek

Pionier e-mobilności
Nie odpadło 140, a tylko przywołano na sprawdzenie bo "pijany Johny" w tyłu autach na zmianie grzebał
Więc to jednostkowy przypadek nawet jak były dwa czy trzy.
 

UseYbrain

Posiadacz elektryka
Nie odpadło 140, a tylko przywołano na sprawdzenie bo "pijany Johny" w tyłu autach na zmianie grzebał
Więc to jednostkowy przypadek nawet jak były dwa czy trzy.
1686036815980.png
 
Top