T3P - zima i ładowanie ... masakra czy pech?

TeddiBear79

Zadomawiam się
Cześć,

Krótki rys sytuacyjny: ponad godzina kręcenia się po Warszawie w różnych celach, decyzja o podjechaniu na Superchargera w Ząbkach. Temperatura -1'. Ustawiam w nawigacji cel na stację ładowania, auto włącza przygotowanie baterii, które pożera prąd, trasa ~10 km na dojechanie, podpinam się i ... moim oczom ukazuje się zawrotne 35kW. Aplikacja pokazuje ikonę dogrzewania baterii aby osiągnąć optymalną temperaturę. Po 20 minutach zawrotne 37kW.

O co chodzi? Zimna bateria + za krótki odcinek dojazdowy + za mało ciepła z silników bo turlanie się po mieście?
Czy zawsze w zimie taka nędza ... ?

Pytanie dla mnie istotne, gdyż jutro wracam na śląsk, pogoda lepsza nie będzie i zagwozdka - lecieć A2 na Lucimierz i liczyć, że auto przygotuje baterię do szybkiego ładowania, dobić i sprint do domu ... czy wznieść się na wyżyny ecodriving'u i próbować dotoczyć się do domu lecąc starą S8? Trasa 325km ...

Bo nie uśmiech mi się siedzenie na Lucimierzu 1,5h w aucie z dziećmi :|
 

Attachments

  • IMG_1978.jpeg
    IMG_1978.jpeg
    76,4 KB · Liczba wyświetleń: 70
  • IMG_1979.jpeg
    IMG_1979.jpeg
    58,4 KB · Liczba wyświetleń: 60
  • IMG_1980.jpeg
    IMG_1980.jpeg
    24,5 KB · Liczba wyświetleń: 66

Michal

Moderator
Zmień ładowarkę. Coś musi być źle.
 

danielm

Pionier e-mobilności
powoli się podnosilo wiec raczej za zimna bateria ale zmieniłbym stanowisko dla pewności. robiłem testy 2 lata temu przy -14 na zewnątrz i przy 50% baterii miałem 55KW
 

zibizz1

Pionier e-mobilności
Bez spojrzenia na temperaturę trudno ocenić ale wydaje mi się że się nie nagrzała. Można z SEXY buttons podglądać i może w menu serwisowym jest.
Przy 50% SoC prędkość ładowania przy optymalnej temperaturze ( ponad 40 stopni) to jest z 90kW. Jeśli bateria ma 0 stopni to zero więc jeśli bateria miała z 20 stopni to 45kW.

Przy 40% jest z 140kW, ale jeśli bateria miała z 10 stopni to pewnie tylko 35kW.
 

Attachments

  • Screenshot_2023-11-18-16-20-48-026-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-11-18-16-20-48-026-edit_com.android.chrome.jpg
    183,2 KB · Liczba wyświetleń: 45

6a8

Posiadacz elektryka
Albo coś nie halo z podgrzewaniem baterii, ale jak pożerało prąd, dziwne.
Nie mam tego w oczach, ale w menu serwisowym, nie ma temperatury baterii ?
 

TeddiBear79

Zadomawiam się
Jestem właśnie pod Piotrkowem na Greenway’u. No i początkowo było 131kW teraz już spada …. Młodszy zadowolony bo zdążył zgłodnieć i właśnie wsuwa zapiekankę 😂
 

Attachments

  • IMG_1988.jpeg
    IMG_1988.jpeg
    399,5 KB · Liczba wyświetleń: 69
Top