Tablice rejestracyjne

nabrU

Pionier e-mobilności
W UK nie ma wymogu specjalnych tablic dla EV, choc BEV mogą posiadać zielony pasek jak niżej. Mój ID ma np. zwykle tablice bo takie dostałem z samochodem.

960-green-front-and-rear-number-plates.jpg
 

abes99

Posiadacz elektryka
W Czechach dwie pierwsze litery to EL, przynajmniej tak zeznaje znajomy z CZ pomykający Smartem EQ Cabrio ;)
 

nabrU

Pionier e-mobilności
Tak przy okazji, o co chodzi w GB z tymi dwoma kolorami tablic?
Ma to jakieś sensowne uzasadnienie, czy jest kolejnym przejawem wyspiarskosci??😉


According to the DVLA, the plates every car carries in the UK are different in colour for a simple reason. By having a yellow number plate at the rear and white plate at the front other drivers can quickly assess at a glance if they’re looking at the front or rear of a vehicle. This information then allows them to weigh up the likelihood of the vehicle either coming towards them or moving away from them.

Brytyjskie tablice są odblaskowe (i nie metalowe a z perspexu) więc powyższe ma chyba jakiś sens...
 

daniel

Señor Meme Officer
Brytyjskie tablice są odblaskowe (i nie metalowe a z perspexu) więc powyższe ma chyba jakiś sens...
Gdzieś widziałem też uzasadnienie, że odbicie światła od żółtej tablicy nie jest takie męczące dla oczu jak od białej, więc jadąc za kimś oczy się mniej męczą.
 
Top