TESLA - ciekawostki

piotrpo

Pionier e-mobilności
System Tesli > CarPlay
No nie bardzo. W każdym razie porównując z AA. Nawigacja jest lepsza patrząc z poziomu EV. Ale dochodzi do tego masa innych aplikacji, które mogę mieć przez AA, a w Tesli ich nie zobaczę, nawet jeżeli otworzą system na 3rd party apps. Gdyby Google Maps/Waze dostały funkcjonalność "elektryczną", czyli lista ładowarek, grzanie baterii itp. to nie miałbym powodu używać systemu Tesli. Niby jest TesAA, ale też nie używam, bo przełączanie się pomiędzy nawigacją Tesli a AA jest dość upierdliwe.

Jakiś tam store w Tesli też nie rozwiąże sprawy, bo będzie to niszowa platforma, na którą raczej mało kto będzie chciał wrzucić jakąś aplikację.
 

wojtkow

Posiadacz elektryka
Otóż to, mało który twórca aplikacji będzie bawił się w wersje Tesla. CarPlay / Android Auto mają tą zaletę, że dodają obsługę samochodu do istniejącej aplikacji, co zmniejsza koszty po stronie deweloperów.
Wypuszczanie specjalnych aplikacji na Teslę, do kolejnego sklepu, ze specjalnym API etc to spory koszt przy małej relatywnie liczbie potencjalnych użytkowników (czytaj zwrocie).
 

piotrpo

Pionier e-mobilności

dawidgora

Posiadacz elektryka
Ja na carplay używałem tylko spotify, google maps i waze. Spotify i mapsy już są w tesli, a waze na pewno zrobi apkę, jak tylko pojawiłby się 3rd party app store.

Ale każdy ma oczywiście prawo do własnego zdania, przedstawiam tylko moją opinie :)
 

wojtkow

Posiadacz elektryka
No to dlatego nie zauważasz ile aplikacji ma wsparcie dla Carplay / Android Auto. Dla mnie np aplikacje podcastowe / z audiobookami to podstawa w podróży (Legimi, Audioteka) - brak car play mocno je ogranicza, bo trzeba używać telefonu do obsługi.
Podobnie jest z popularnym Yanosikiem - ja co prawda go nie używam już od dawna, ale wiele osób go używa.
(PS - to też tylko przedstawienie mojego zdania).
 
Top