Tesla Model 3 LR RWD

ciastek

Pionier e-mobilności
Miesiąc temu pojawił się Model 3 Long Range Rear-Wheel Drive dla flot. https://electrek.co/2023/04/18/tesla-launches-new-model-3-400-miles-range-for-businesses/
Wyglada na to, że dla zwykłych użytkowników też będzie dostępny, gdyż pojawił się w inventory.
IMG_3332.jpeg

Szybkie porównanie:
ModelZasięgPrzyspieszenie 0-100 km/hBateriaWnętrzeDźwięk premiumLampy przeciwmgielneOświetlenie ambientGwarancja na baterię i napędCena netto w EUR (DE)Cena brutto w PLN (PL)
Model 3 RWD491 km6,1BTF1
CATL LFP60 62kWh battery with Prismatic LFP cells, coded 6L
Partial-premium160 kkm45k206k
Model 3 LR RWD620 km5,9BT43
LG Chem M50 79kWh battery with 2170 NMC cells, coded 5L
Partial-premium160 kkm49kszacowane 222k
Model 3 LR AWD602 km4,4BT43
LG Chem M50 79kWh battery with 2170 NMC cells, coded 5L
Premium192 kkm54k241
Poza tym:
* LR RWD ma inne koła (felgi? opony?)
 
Last edited:

Pleśniak

Posiadacz elektryka
Kurde, miałem nadzieję, że dają do niego chociaż wnętrze premium. Ale i tak całkiem fajnie uzupełnia cennik.
 

abes99

Posiadacz elektryka
Czekam właśnie w Libero Katowice na mini spota z guru ;)
Pooglądałem sobie na żywo M3 i w sumie jak dla mnie, aż nadto ok. Podpytałem o wersję LR RWD, nie ma na stronie, ale mają możliwość ściągnięcia ze stocku. Cena niecałe 230k...
 

Pleśniak

Posiadacz elektryka
Podpytałem o wersję LR RWD, nie ma na stronie, ale mają możliwość ściągnięcia ze stocku. Cena niecałe 230k...
To trochę słaba ta cena - między 206k a 241k jest bliżej tej drugiej... jak się nie łapie na dopłatę to już lepiej chyba brać LR
 

mysh

Zadomawiam się
Moim zdaniem nie ma co się odnosić do obecnego cennika, bo jest prawdopodobnie „promocyjny”. Po zakończeniu domniemanej promocji LR AWD może przestać się łapać na dopłaty, a LR RWD (jeśli zostanie u nas wprowadzony do oferty) może się na te dopłaty jeszcze załapywać - zobaczymy :)

Edit:
Chyba faktycznie przymierzają się do wprowadzenia LR RWD, bo jest wylistowany w zakładce o gwarancji ;)
1685286770791.png
 
Last edited:
Top