Wielka Brytania - Elektryczne auto porwało właściciela

daniel

Señor Meme Officer
Ale ten artykuł mnie striggerował. Brak podanej marki, tylko "elektryczne auto, ELEKTRYCZNE AUTO". Elektryczne? Pewnie Tesla. Starannie dobrane zdjęcia, żeby nie było widać marki.


Link z BBC: https://www.bbc.com/news/uk-scotland-67005620

1696509381391.png


Łapcie screenshota i nie klikajcie w link.
1696510170172.png
 
Last edited:

Bronek

Pionier e-mobilności
Zamiast nad ranem tłumaczyć żonie, że się Ją całą noc szukało po knajpach, a ta siedziala w domu!
Powiem, że samochod mnie wywiózł, a że widziano mnie w Agencji, to tylko dlatego, gdyż tam był jeden haker, co mogl to w aucie naprawić.
To dzieki niemu już o 7ej rano jestem - kochanie.
 

p0li

Pionier e-mobilności
ze zdjecia to bardziej kia przypomina a artykol troche bzdurzasty - hamulce w normalnym, drogowym samochodzie maja moc ok 2MW wiec zadusza kazdy silnik, ponadto - nawet jakby mu obie nogi urwalo - to w kazdym wspolczesnym aucie uzycie przycisku/hebla P powoduje uruchomienie awaryjnego hamowania - do zatrzymania
 

daniel

Señor Meme Officer
to w kazdym wspolczesnym aucie uzycie przycisku/hebla P powoduje uruchomienie awaryjnego hamowania - do zatrzymania
W Tesli która pędziła w Chinach też był używany, bo było to widać w logach, ale tylko impulsowo, a trzeba go przytrzymać min. 4 sekundy, żeby aktywować hamowanie. Zresztą do tego, żeby to działało to musi działać software i hardware w aucie. Najwyraźniej tutaj coś nie pykło.

Jeszcze: "pracownik nigdy nie widział czegoś podobnego". Widocznie mało czyta wiadomości ze świata.

 

p0li

Pionier e-mobilności
na platformie psa dzziala od razu i to dosc raptownie - nie polecam testowac jak ktos jedzie za nami :)
 

daniel

Señor Meme Officer
na platformie psa dzziala od razu i to dosc raptownie - nie polecam testowac jak ktos jedzie za nami :)
Kolega mi opowiadał jak jechał z kimś kto zapytał "czy hamulec postojowy da się zaciągnać jadąc 130km/h? nie no raczej nie, musi być jakaś blokada". Mówi, że zostawili długi ślad hamowania na pasie, bo kolega chciał sprawdzić.
 

daniel

Señor Meme Officer
Skoro taki niepowstrzymany, to dlaczego na rondzie zwalniał ?
Właśnie to jest dziwne. Raz piszą 30mil/h, a potem, że na rondzie zwolnił do 15mil/h. To jakiś adaptacyjny tempomat? To powinien zwalniać przed samochodem, który jedzie przed nim i nie trzeba walić w radiowóz.
Na forum wytykają luki w historii. Nie widać uszkodzeń, facet pozuje do zdjęcia przed samochodem, a powinien być raczej zabrany do zbadania przyczyn.

 
Top