Zakończenie programu - osoba fizyczna

consigliero

Posiadacz elektryka
Jak ja się rozliczałem to był taki punkt w umowie. Stacja kontroli nie chciała mi zrobić wpisu to podjechałem na najbliższy posterunek i poprosiłem o kontrolę pojazdu przez drogówkę. Pięć minut później podjechał radiowóz który mnie skontrolował.
 

slaveq

Pionier e-mobilności
Jak ja się rozliczałem to był taki punkt w umowie. Stacja kontroli nie chciała mi zrobić wpisu to podjechałem na najbliższy posterunek i poprosiłem o kontrolę pojazdu przez drogówkę. Pięć minut później podjechał radiowóz który mnie skontrolował.
No to podjadę najpierw na stację w takim razie i zobaczymy co powiedzą.
 

pbr

Fachowiec
Ja podjechałem na stację kontroli pojazdów i mam w historii pojazdu wpis
Dodatkowe badanie techniczne
Rodzaj badania dodatkowego: Badanie w celu identyfikacji lub
ustalenia danych, na wniosek posiadacza pojazdu lub
starostwa
Wynik badania: pozytywny
Numer SKP:
Odczytany stan drogomierza: 44 953 km
koszt 60zł

Można też szukać patrolu i poprosić o weryfikację stanu technicznego pojazdu natomiast to jest loteria i na komisariacie powiedzieli że nie pomogą bo wszystkie wozy na interwencjach (pojechałem na policję jak w pierwszej stacji mi powiedzieli że mogą zrobić przegląd normalny tylko bo stan licznika to tylko przy wymianie licznika a komisariat miałem po drodze).
 

slaveq

Pionier e-mobilności
Ja podjechałem na stację kontroli pojazdów i mam w historii pojazdu wpis
Dodatkowe badanie techniczne
Rodzaj badania dodatkowego: Badanie w celu identyfikacji lub
ustalenia danych, na wniosek posiadacza pojazdu lub
starostwa
Wynik badania: pozytywny
Numer SKP:
Odczytany stan drogomierza: 44 953 km
koszt 60zł

Można też szukać patrolu i poprosić o weryfikację stanu technicznego pojazdu natomiast to jest loteria i na komisariacie powiedzieli że nie pomogą bo wszystkie wozy na interwencjach (pojechałem na policję jak w pierwszej stacji mi powiedzieli że mogą zrobić przegląd normalny tylko bo stan licznika to tylko przy wymianie licznika a komisariat miałem po drodze).
Dzięki tak właśnie spróbuję, program się u mnie kończy 25 października więc pewnie pojadę w okolicach 20 września na stacje diagnostyczną.
 

alaska_k

Zadomawiam się
Dzięki tak właśnie spróbuję, program się u mnie kończy 25 października więc pewnie pojadę w okolicach 20 września na stacje diagnostyczną.
W terminie 30 dni od dnia upływu okresu trwałości przedsięwzięcia ....

To moim zdaniem powinieneś pojechać po 25 października a nie przed, Gdyby było "W terminie 30 dni przed dniem upływu..." to wtedy we wrześniu było by ok.
 

slaveq

Pionier e-mobilności
W terminie 30 dni od dnia upływu okresu trwałości przedsięwzięcia ....

To moim zdaniem powinieneś pojechać po 25 października a nie przed, Gdyby było "W terminie 30 dni przed dniem upływu..." to wtedy we wrześniu było by ok.
A to też widzisz, dzięki doczytałem że 30 dni do :). A trzy razy to czytałem. Z resztą muszę od nich dostać maila jeszcze z dokumentami do wypełnienia.
 

pbr

Fachowiec
A to też widzisz, dzięki doczytałem że 30 dni do :). A trzy razy to czytałem. Z resztą muszę od nich dostać maila jeszcze z dokumentami do wypełnienia.
U mnie w umowie jest, że "Oświadczam, że zapewnię wykonanie wpisu stanu drogomierza do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców na ostatni dzień okresu trwałości zakupionego Pojazdu." więc musiałem to zrobić tego konkretnego dnia w którym kończyła się umowa (okresu trwałości zakupionego Pojazdu).

Z tego co pamiętam to potem to zmienili ale każdy musi sprawdzić u siebie bo nie wiem kiedy dokładnie.
 

KrzysztofFly

Moderator
Hej, czy w momencie zakończenia mojego elektryka przyszedł do was mail? Bo przed wczoraj mi się zakończył i nadal maila nie ma.
Nie wiem jak jest w ścieżce dla osób fizycznych, w wersji programu dla JDG przysłali email na miesiąc przed końcem, o treści jak poniżej.
Szanowni Państwo,

W związku ze zbliżającym się upływem okresu trwałości dla pojazdu dofinansowanego w ramach programu „Mój elektryk”, przypominamy, że zgodnie z zapisami części IV pkt. 4 umowy o dofinansowanie nr ME2/00****/2022/D w terminie 30 dni od dnia upływu okresu trwałości przedsięwzięcia, tj. 17.03.2024 są Państwo zobowiązani przedstawić oświadczenie z którego wynika, że wypełnione zostały zobowiązania, o których mowa w § 4 ust. 5 przedmiotowej umowy.

Zgodnie ze złożonym w dniu 16.08.2022 wnioskiem o dofinansowanie nr ****/2022 (numer techniczny: *****) zobowiązali się Państwo do przekazania w terminie 30 dni od daty upływu okresu Trwałości Przedsięwzięcia (tj. 2 lat od zakupu pojazdu):
1) oświadczenia potwierdzającego utrzymanie Trwałości Przedsięwzięcia,
2) informacji o stanie drogomierza na koniec okresu Trwałości Przedsięwzięcia, potwierdzonej poprzez wykonanie wpisu stanu drogomierza do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w ostatnim miesiącu obowiązywania okresu Trwałości Przedsięwzięcia. W przypadku odmowy wykonania wpisu, o którym mowa w zdaniu poprzednim, dopuszcza się przedłożenie potwierdzenia o stanie drogomierza wystawionego przez Autoryzowaną Stację Obsługi.

Jeżeli wysłali już Państwo dokumenty potwierdzające trwałość pojazdu prosimy o nie podejmowanie żadnych działań i oczekiwanie na kontakt ze strony Zespołu Programu Mój Elektryk.
No i poniżej już linki do wypełnienia i podpisania oświadczenia oraz do instrukcji.
 
Top