Zmiany różne na Elektrowoz.pl

Łukasz Bigo

Pionier e-mobilności
Członek redakcji
Chodzi mi przede wszystkim o regulamin/zasady moderacji. Nie musi to być obszerny kodeks, ale zbiór kilku zasad, którymi powinni się kierować moderatorzy. Użytkownicy też, dzięki czemu moderacja będzie miała potencjalnie mniej pracy.
(...)

EDIT: https://teslamotorsclub.com/tmc/threads/forum-rules.23996/
Gdzieś czytałem, że skodyfikowanie zasad automatycznie tworzy przestępców, którzy - nawet przypadkiem - lądują poza dozwolonym zbiorem. Ale tutaj zostało to ładnie sformułowane, dziękuję. Pomyślę.
 

slaveq

Pionier e-mobilności
A może po prostu oprócz takich podstawowych zasad jak nie obrażanie, nie spamowanie do każdej usuniętej wiadomości lub zablokowanej osoby dodawać uzasadnienie. Wtedy cała społeczność miałaby wgląd w zasady i jednocześnie narzędzie kontroli nad moderatorami jeśli któremuś przypadkiem przyszłoby do głowy robienie swojego prywatnego folwarku?

Tak tylko głośno myślę.
 

ciastek

Pionier e-mobilności
Dodam że moderacja to nie tylko usuwanie postów i kont spamerów, tylko (albo i przede wszystkim) zapewnianie aby posty były w odpowiednich działach, nie duplikowały się a jeśli już tak jest to łączenie wątków.
Choć dobrze mówisz, to sugeruje skupić się na największym obecnie problemie, czyli spamie. Więcej obowiązków może być ponad siły ewentualnych moderatorów.
 

slaveq

Pionier e-mobilności
Spytałem swój BrainGPT o użytkowników aktywnych i opanowanych. Zwrócił mi 8 wyników, z których wylosowałem 3.
Nie przedzierałem się przez historię aktywności, by to zweryfikować. :)
Nie żebym został źle zrozumiany, że coś mi tutaj nie pasuje ale po prostu żeby nie było niedomówień.
 

Ev3

Pionier e-mobilności
Może najpierw wypadałoby zebrać chętnych?
Nie każdy musi chcieć i mieć czas....

Dobrze by było, żeby nie były to osoby, które chętnie wykluczą kogoś z forum za posiadanie innych poglądów, choćby były kontrowersyjne i nie wszystkim się podobały.....
I nie mam tu na myśli trolli spalinowych.
 

krzyss

Pionier e-mobilności
Może najpierw wypadałoby zebrać chętnych?
Nie każdy musi chcieć i mieć czas....

Dobrze by było, żeby nie były to osoby, które chętnie wykluczą kogoś z forum za posiadanie innych poglądów, choćby były kontrowersyjne i nie wszystkim się podobały.....
I nie mam tu na myśli trolli spalinowych.
Boisz sie ze twoje dni sa policzone ? ;)

A na powaznie, to do spamu potrzebny jest ktokolwiek kto czesto pisze i zaglada na forum. Potrzebujemy szybkiej reakcji.
A jak spdowka do glowy uderzy to przeciez mozna odebrac uprawnienia.
Glosujemy nad moderatorem, a nie Adminem.
 

dawidgora

Posiadacz elektryka
Ja jestem na forum kilka-kilkanaście razy dziennie, codziennie. Chętnie zajmę się moderacją. Jeśli chodzi o rzeczach, o których pisze @slaveq to nigdy bym nie pomyślał, żeby wykluczać kogoś z forum ze względu na inne poglądy.

A jak spdowka do glowy uderzy to przeciez mozna odebrac uprawnienia.
Glosujemy nad moderatorem, a nie Adminem.

Dokładnie tak.
 
Top