Zombie mode w Kia Niro EV

kiki111

Zadomawiam się
Problem tzw. Zombie Mode był już poruszany w innym wątku ale wydaje mi się że zasługuje na wydzielenie.
Mnie również dzisiaj dopadło (pierwszy raz po około 2 miesiącach i ponad 3000km).
Wsiadając do auta brak komunikatu ready i brak możliwości przełączenia na R lub D.
Używałem zdalne włączenia klimatyzacji z aplikacji co jest chyba najczęstszą przyczyną pojawienia się problemu.
Musiałem przeprosić się z poczciwym benzyniakiem, gdy wróciłem po kilkudziesięciu minutach wszystko wróciło do normy.

Czy ktoś ma jakieś informacje jak sobie z tym szybko poradzić w przypadku wystąpienia bez czekania aż ustąpi?
Czy wiadomo o jakichś pracach producenta nad próbą rozwiązania problemu?
Czy warto umawiać się w serwisie czy szkoda czasu bo nic nie zrobią?
 

kiki111

Zadomawiam się
No u mnie niestety nie pomogło ani włącz/wyłącz ani wychodzenie z auta i oddalenie się z pilotem. Na dalsze próby nie miałem czasu.
Gdy się spieszysz to taka niespodzianka zupełnie zaburza plan. Oczywiście wcześniej używałem zdalnego włączania klimatyzacji i odjeżdżałem bez problemów więc podejrzewam że zdarzenie występuje losowo.
 

kiki111

Zadomawiam się
Następnym razem spróbuję jednak widząc po komentarzach w niro to nie działa. Ogólnie ograniczyłem korzystanie z podgrzewania bo zazwyczaj brak mi czasu na kilkanaście minut nieplanowanego postoju.
 

Lupus

Posiadacz elektryka
Czy zdarzyło się komuś że zombie mode wystąpił kiedy samochód był podłączony do ładowarki? (Tzn, gdy działało podgrzewanie kabiny przed odjazdem, ale pojazd był w tym czasie podłączony kablem).
 

acc

Zadomawiam się
Ja mam inny sposób na zombie mode - włączam podgrzewanie auta na pół godziny przed odjazdem. Klima chodzi 15 minut i potem bez problemu odpalam.
 

tavares

Nowy na Forum
Zaktualizowałem oprogramowanie do wersji z 07-12-22. Może zlikwiduje zombie mode.
Też mam to oprogramowanie i niestety nie rozwiązuje problemu. U mnie przydarzył się dzisiaj. Bawiłem się z tym dobre 50 minut a gdy już nie miałem wyjścia bo musiałem pilnie wyjechać, odłączyłem kleme z akumulatora 12V dosłownie na sekundę i samochód się uruchomił.
 
Top