Rozszerzony autopilot

chris89

Posiadacz elektryka
Wczoraj byłem w serwisie swoją 3. Dostałem do polatania Y Launch z autopilotem. Pierwszy raz z niego korzystałem i jak dla mnie to nie ma on sensu, ale nie ze względu na funkcje jakie oferuje tylko jak to oferuje. Płaci się 20 koła, w zasadzie tylko po to, żeby i tak musieć włączyć kierunek i w większości przypadków pociągnąć kierownicę. Byłem gotowy dać 20 koła żeby od wjazdu do zjazdu z autostrady zapomnieć o prowadzeniu, ale to? To jakieś jaja są. Czy ja coś źle robiłem? Czy SEXY Buttons kiedy mamy rozszerzonego oferuje jakąś pomoc w tym zakresie? Cokolwiek? Gdzie tu jakikolwiek sens jest? Ostatnio ustawiam się za jakąś ciężarówką jadącą 90 i patrzę sobie przed siebie z podcastem bo nawet z SEXY Buttons jest upierdliwe wyprzedzanie, jak wciąż ktoś na dupe siada bo musi jechać 125 kiedy ja jadę 120. Więc stwierdziłem, że będę równał się do wolniejszego. Podróż zamiast 3h trwa, 3:45, ale jaki spokój człowiek ma. Po mieście nie wiem czy bym używał autopilota nawet jakby FSD było bo to frajda, ale autostrady są tak cholernie nudne. Jadąc 90 Performacne zjada 14-15 KW więc z 500 km można zrobić 😂. Te 90 to jednak słabo, ale szukam patentu by tak 110-120 sobie spokojnie latać. Macie coś?

Aktualne średnie na Photon 18 mam 19,1 KW jeżdżąc zwykle 120-125 z 6000 km przy temp 0-10 stopni. Licze na to 17 KW na lato :). Ciśnienie 3.0, w trasie podchodzi do 3.3. Tak sobie ostatnio testuje. Oglądam świat, lasy i drzewa. Coś wspaniałego 🤓.
 

Michał spod Krakowa

Pionier e-mobilności
Byłem gotowy dać 20 koła żeby od wjazdu do zjazdu z autostrady zapomnieć o prowadzeniu, ale to? To jakieś jaja są.
Tak było cztery lata temu. Potem w Europie weszły przepisy zabraniające SIM*, a Tesla zastosowała się do nich, aktualizując całą flotę. Jest już gotowa nowelizacja, które jesienią tego roku przywróci możliwość takiego działania rozszerzonego AP

*System Initiated Maneuvers - manewry inicjowane przez pojazd, nie wymagające zatwierdzenia przez kierowcę
 
Last edited:

chris89

Posiadacz elektryka
No to wtedy biorę 🙂.

P.S. ostrzeżenia się kasują po kolei czy każde kolejne wydłuża o tydzień? Bo dostałem jedno 5 dni temu i 3 dzisiaj jakimś cudem i zastanawiam się czy za 2 dni to jedno zejdzie czy wszystkie 4 dopiero za tydzień.
 
Last edited:

danielm

Pionier e-mobilności
na chwilę obecną EAP przydaje się do autonomicznego parkowania oraz do summona. oczywiście nie jest to warte tych pieniędzy ale to raczej kupujesz to co tesla może zaoferować w przyszłości patrząc na to jak to działa w chinach czy usa.
 
Top