Aktualne i historyczne oferty Tesli od ręki

Dodałem do aplikacji fragment z danymi o dostępnych w Tesli samochodach używanych i takich od ręki, które zbieram od 2019-09-21 14:55:00.
Aplikacja jest bardzo słabo użyteczna na komórce, więc nie polecam korzystać w ten sposób.
Jest kilka tego typu aplikacji w internetach ale mam swoją, trochę przystosowaną na polski rynek, więc udostępniam ;)

Adres to ev[kropka]warszawa[kropka]pl i trzeba po tym na końcu dopisać /tesla/ - nie chcę dodawać linka tutaj żeby boty nie chodziły, bo aplikacja zjada dość dużo zasobów przy każdym załadowaniu i ma dużo linków, więc bez sensu - musi przelecieć dużo danych. Jak serwer zacznie mi klękać to będę zmuszony wywalić dostęp i skończy się rumakowanie :p

Wyjaśnienie jak to działa i co pokazuje:
  • dane są pobierane ze wszystkich europejskich (oprócz UK, bo najwyraźniej coś mi tam przestało działać) wersji stron tesla co 10 minut w godzinach 0-1 i 7-23 (nie pobieram ich w nocy, bo miałem ustawione jakieś wysyłanie powiadomień mailowych i nie chciałem żeby mnie budziły ;))
  • tabela jest sortowana po cenie netto (opis tej wartości poniżej)
  • podstawowa tabela zawiera tylko rynki gdzie nie ma cła przy sprowadzaniu do PL, reszta po kliknięciu w link na górze "all except UK"
  • kolumny w tabeli:
    • cena2 = cena uwzględniająca odliczenie 50% VAT oraz amortyzację 19% z uwzględnieniem czy odliczenie VAT jest możliwe
    • refresh = dla modeli TMS i TMX - jeśli wartość pusta, to auto z brzydkim nosem ;)
    • autopilot = tym autopilota - stare modele miały tylko kamerę z przodu
    • TRIM = wariant auta, np. TM3LR, TM3RWD, ...
    • Range = deklarowany zasięg auta
    • Var = model auta, np. m3, my, mx, ms
    • Price = cena auta w walucie lokalnej - może zawierać odliczone wliczone dopłaty na danym rynku
    • cena = liczona na podstawie kursu waluty przy ostatnim dodawaniu danych
    • cena_net = tutaj jest trochę namieszane:
      • liczona z uwzględnieniem lokalnego VAT-u (np. w DE 19%)
      • z uwzględnieniem czy odliczenie VAT jest możliwe
      • dla aut z pustym polem customer date (zakładam, że są nowe) "cofam dopłat lokalne". Dawno nie aktualizowałem kwot (chyba co najmniej od 12.2020) i mam obecnie następujące wartości dla odpowiednich rynków (jeśli komuś się chce to zweryfikować i podać nowe, to mogę zmienić ale auta dostępne przed zmianą zostaną z wyliczoną wtedy ceną netto):
        • 'de_DE' => 3570,
          'fr_FR' => array(
          45000 => 7000,
          60000 => 3000,
          999999 => 0
          ),
          'en_IE' => 5000,
          'it_IT' => 4000,
          'de_AT' => 2400,
    • customer_date = data pierwszego dostarczenia klientowi - jakoś tam odpowiada dacie produkcji
    • city = miasto w którym auto jest dostępne. Jeśli brak albo in_transit, to trzeba sprawdzić na stronie.
    • year = rocznik modelowy - np. TM3 od 2021 mają pompę ciepła
    • trade = rodzaj sprzedaży - z VAT, czy bez
    • status = auto nowe albo używane - nowe zdarzają się po dostawach jak ktoś zrezygnuje ale zwykle i tak jest kolejka, więc to chyba tylko jakieś szczególne przypadki - nie wiem
    • last_update_date = kiedy ostatnio aplikacja widziała dane auto
    • days = ile dni aplikacja widziała auto
    • VIN = pole na vin gdzie vin linkuje do podstrony o aucie z większą ilością informacji, a napis tesla, do regionalnej strony z ogłoszeniem
    • photos = ile jest w ogłoszeniu prawdziwych zdjęć danego auta
    • optionCodeList - lista kodów z opcjami dla danego auta - większość powinna być wyjaśniona w podstronie po kliknięciu w VIN. Da się w ten sposób filtrować różne dziwne rzeczy, których się poszukuje, np. bateria 90kWh ma kod "BTX4", albo pakiet zimowy w TMS i TMX "CW02".
  • dane w szczegółach ogłoszenia:
    • w szczegółach można sprawdzić historię ogłoszenia - zmiany cen i przebiegu w poszczególnych dniach. Zmiana cen uwzględnia też zmianę kursu walut.
    • jest tam też informacja o okresie standardowej gwarancji - w szczególności jeśli auto przekroczyło przebieg lub wiek, w odpowiednich kolumnach pojawią się wartości false
    • zawsze są jakieś zdjęcia, bo każde auto ma sztuczne wizualizacje, żeby zobaczyć inne niż wyświetlone, trzeba klikać i przeciągać - nie chce mi się dorabiać strzałek :p
    • Jeśli auto pojawiło się w sprzedaży więcej niż raz, to zwykle będzie miało dziurę w danych dziennych i dość duży skok przebiegu.
Kulka ważnych uwag dla potencjalnych cwaniaczków ;):
  • Jeśli auto ma datę aktualizacji starszą niż obecna chwila - 10 minut, to jest duża szansa, że zniknęło ze strony Tesla - pewnie zostało sprzedane. Dowiecie się po kliknięciu w link "tesla".
  • Regulamin Tesla mówi o tym, że auta nie mogą być kupowane przez spekulantów i handlarzy, firma prowadzi jedynie sprzedaż bezpośrednią, a osoby złapane na kombinowaniu mogą zostać wykluczone z możliwości zakupu produktów i usług.
  • Tesla w regulaminie teoretycznie nie pozwala też na sprzedaż samochodów za granicę w stosunku do kraju sprzedaży, ale na to chyba trochę przymykają oko jeśli rzeczywiście kupujesz dla siebie. Grożą za to takie same sankcje - wykluczenie ze współpracy z firmą Tesla.
 
Last edited:

Michal

Moderator
Jest szansa, ze to po Twoim zamówieniu dopiero wywaliłem link ze stopki - nie pamiętam ;)
 

Michal

Moderator
Wczoraj w godzinach 20:30 - 20:40 była zmiana w API pobierania ofert. Obecnie działa "v4", a nie "v1" - wygląda na to, że wystarczy zmiana numerka w linku :)
W związku z powyższym w moich danych brakuje informacji o autach, które pojawiły się i sprzedały w okresie:
09.10.2023 20:30 - 10.10.2023 12:00
 

Michal

Moderator
Ponownie włączyłem swój link polecający ale na razie tylko do rotacji razem z Waszymi. Jeśli nie będę miał poleceń w pierwszym półroczu, to pewnie wyłączę inne żeby złapać jakieś przedłużenie punktów ale potrzebuję tylko jednego, więc do czasu jego uzyskania.
 
Top