Aktualne i historyczne oferty Tesli od ręki

Dodałem do aplikacji fragment z danymi o dostępnych w Tesli samochodach używanych i takich od ręki, które zbieram od 2019-09-21 14:55:00.
Aplikacja jest bardzo słabo użyteczna na komórce, więc nie polecam korzystać w ten sposób.
Jest kilka tego typu aplikacji w internetach ale mam swoją, trochę przystosowaną na polski rynek, więc udostępniam ;)

Adres to ev[kropka]warszawa[kropka]pl i trzeba po tym na końcu dopisać /tesla/ - nie chcę dodawać linka tutaj żeby boty nie chodziły, bo aplikacja zjada dość dużo zasobów przy każdym załadowaniu i ma dużo linków, więc bez sensu - musi przelecieć dużo danych. Jak serwer zacznie mi klękać to będę zmuszony wywalić dostęp i skończy się rumakowanie :p

Wyjaśnienie jak to działa i co pokazuje:
  • dane są pobierane ze wszystkich europejskich (oprócz UK, bo najwyraźniej coś mi tam przestało działać) wersji stron tesla co 10 minut w godzinach 0-1 i 7-23 (nie pobieram ich w nocy, bo miałem ustawione jakieś wysyłanie powiadomień mailowych i nie chciałem żeby mnie budziły ;))
  • tabela jest sortowana po cenie netto (opis tej wartości poniżej)
  • podstawowa tabela zawiera tylko rynki gdzie nie ma cła przy sprowadzaniu do PL, reszta po kliknięciu w link na górze "all except UK"
  • kolumny w tabeli:
    • cena2 = cena uwzględniająca odliczenie 50% VAT oraz amortyzację 19% z uwzględnieniem czy odliczenie VAT jest możliwe
    • refresh = dla modeli TMS i TMX - jeśli wartość pusta, to auto z brzydkim nosem ;)
    • autopilot = tym autopilota - stare modele miały tylko kamerę z przodu
    • TRIM = wariant auta, np. TM3LR, TM3RWD, ...
    • Range = deklarowany zasięg auta
    • Var = model auta, np. m3, my, mx, ms
    • Price = cena auta w walucie lokalnej - może zawierać odliczone wliczone dopłaty na danym rynku
    • cena = liczona na podstawie kursu waluty przy ostatnim dodawaniu danych
    • cena_net = tutaj jest trochę namieszane:
      • liczona z uwzględnieniem lokalnego VAT-u (np. w DE 19%)
      • z uwzględnieniem czy odliczenie VAT jest możliwe
      • dla aut z pustym polem customer date (zakładam, że są nowe) "cofam dopłat lokalne". Dawno nie aktualizowałem kwot (chyba co najmniej od 12.2020) i mam obecnie następujące wartości dla odpowiednich rynków (jeśli komuś się chce to zweryfikować i podać nowe, to mogę zmienić ale auta dostępne przed zmianą zostaną z wyliczoną wtedy ceną netto):
        • 'de_DE' => 3570,
          'fr_FR' => array(
          45000 => 7000,
          60000 => 3000,
          999999 => 0
          ),
          'en_IE' => 5000,
          'it_IT' => 4000,
          'de_AT' => 2400,
    • customer_date = data pierwszego dostarczenia klientowi - jakoś tam odpowiada dacie produkcji
    • city = miasto w którym auto jest dostępne. Jeśli brak albo in_transit, to trzeba sprawdzić na stronie.
    • year = rocznik modelowy - np. TM3 od 2021 mają pompę ciepła
    • trade = rodzaj sprzedaży - z VAT, czy bez
    • status = auto nowe albo używane - nowe zdarzają się po dostawach jak ktoś zrezygnuje ale zwykle i tak jest kolejka, więc to chyba tylko jakieś szczególne przypadki - nie wiem
    • last_update_date = kiedy ostatnio aplikacja widziała dane auto
    • days = ile dni aplikacja widziała auto
    • VIN = pole na vin gdzie vin linkuje do podstrony o aucie z większą ilością informacji, a napis tesla, do regionalnej strony z ogłoszeniem
    • photos = ile jest w ogłoszeniu prawdziwych zdjęć danego auta
    • optionCodeList - lista kodów z opcjami dla danego auta - większość powinna być wyjaśniona w podstronie po kliknięciu w VIN. Da się w ten sposób filtrować różne dziwne rzeczy, których się poszukuje, np. bateria 90kWh ma kod "BTX4", albo pakiet zimowy w TMS i TMX "CW02".
  • dane w szczegółach ogłoszenia:
    • w szczegółach można sprawdzić historię ogłoszenia - zmiany cen i przebiegu w poszczególnych dniach. Zmiana cen uwzględnia też zmianę kursu walut.
    • jest tam też informacja o okresie standardowej gwarancji - w szczególności jeśli auto przekroczyło przebieg lub wiek, w odpowiednich kolumnach pojawią się wartości false
    • zawsze są jakieś zdjęcia, bo każde auto ma sztuczne wizualizacje, żeby zobaczyć inne niż wyświetlone, trzeba klikać i przeciągać - nie chce mi się dorabiać strzałek :p
    • Jeśli auto pojawiło się w sprzedaży więcej niż raz, to zwykle będzie miało dziurę w danych dziennych i dość duży skok przebiegu.
Kulka ważnych uwag dla potencjalnych cwaniaczków ;):
  • Jeśli auto ma datę aktualizacji starszą niż obecna chwila - 10 minut, to jest duża szansa, że zniknęło ze strony Tesla - pewnie zostało sprzedane. Dowiecie się po kliknięciu w link "tesla".
  • Regulamin Tesla mówi o tym, że auta nie mogą być kupowane przez spekulantów i handlarzy, firma prowadzi jedynie sprzedaż bezpośrednią, a osoby złapane na kombinowaniu mogą zostać wykluczone z możliwości zakupu produktów i usług.
  • Tesla w regulaminie teoretycznie nie pozwala też na sprzedaż samochodów za granicę w stosunku do kraju sprzedaży, ale na to chyba trochę przymykają oko jeśli rzeczywiście kupujesz dla siebie. Grożą za to takie same sankcje - wykluczenie ze współpracy z firmą Tesla.
 
Last edited:

Vangass

Posiadacz elektryka
Jeśli nie przewiniesz strony do końca, to jest na niej tylko 50 aut, bo na początku leci tylko jedno zapytanie po 50 właśnie, następnie jak przewiniesz stronę do końca prezentowanej listy, to doładowuje się kolejne 50 i na tym koniec :p
Podczas gdy obecnie w PL jest 111 dostępnych TMX.
Jaaa pier... ile TMXów? 😲
U mnie nie ma chętnych na S/X. Tylko 3 i Y i czasami z DE/NL ;)
 

Michal

Moderator
W końcu mnie dopadli :D
Ostatnio wysypało mi się ściąganie danych. W bazie widzę, że stało się to na przełomie 2-3.10.2023 i od tamtej pory dane ściągały się około 1-2 razy dziennie po nocnej przerwie w ściąganiu (moje skrypty nie pobierają danych w godzinach 2:00 - 7:00)., więc odświeżanie odbywało się o 7:00.
Problemem może być to, że ściągam wszystkie dane z Europy, co daje ~115 zapytań do Tesli o auta co te kilka minut. Małe obliczenia:
115 x 6 (co 10 minut) = 690, co 5 minut 1380, więc można chyba założyć, że mają limit 1000 zapytań na godzinę.
Aplikacja domyślnie jako aktualne oferty pokazuje tylko takie, które pobrała w ciągu ostatnich 4 godzin, więc jeśli wchodziliście tam po 11:00, to mogła pokazywać puste tabelki.

Zmniejszyłem częstotliwości do 30 minut i pobieranie wróciło.
Następnie zwiększyłem częstotliwość ponownie do 5 minut i znowu stanęło.
Od wczoraj chodziło co 10 minut i wydaje się działać.
Przed chwilą dodałem trochę więcej logowania i ponownie sprawdzam 5 minut - już przy drugiej próbie pobrania nie ściąga kompletu danych, a po 15 minutach pobiera zero aut.

Pewnie da się to obejść używając kilku IP ale na tę chwilę zostawiam 10 minut.
Jeśli w końcu dorobię ustawianie powiadomień, to po prostu zwiększę częstotliwość przecięć, które będą przez kogoś obserwowane.
 
Last edited:

sneer23

Nowy na Forum
kurna te oznaczenai ich sa masakrycznei chcialem sledzić TMY LR białą z hakiem i nijak te kody nie sa zrozumiałe. masz jakas sciage do tego ? dobra juz znalazlem w linku na stronei tesli .
 

Michal

Moderator
Wpisz w options tw01 - to jest kod opcji z hakiem.
 
Last edited:

Michal

Moderator
Chyba jednak te moje polecenia wpadają obecnie głównie z artykułu na elektrowóz, bo usunąłem swój link ze stopki i nie ma go już na mojej aplikacji ev.warszawa.pl, a i tak wpadły mi jeszcze trzy polecenia (zamówienia, na razie nie odebrane) 18.10, 24.10 i 02.11.

Jeśli ktoś z listy dostał jakieś polecenie po 14.09.2023 to pochwalcie się, bo może jednak coś wpadło z aplikacji.
 

elektryk

Pionier e-mobilności
Chyba jednak te moje polecenia wpadają obecnie głównie z artykułu na elektrowóz, bo usunąłem swój link ze stopki i nie ma go już na mojej aplikacji ev.warszawa.pl, a i tak wpadły mi jeszcze trzy polecenia (zamówienia, na razie nie odebrane) 18.10, 24.10 i 02.11.

Jeśli ktoś z listy dostał jakieś polecenie po 14.09.2023 to pochwalcie się, bo może jednak coś wpadło z aplikacji.
Mi wpadło jedno dwa tygodnie temu (zamówienie Y, jeszcze nie odebrane) przez cały czas ekspozycji mojego reflinka, jestem aktualnie wpisany pod każdym artykułem.

Będę dziękował oczywiście po odebraniu, bo bardzo mnie to cieszy :)
 

Michal

Moderator
Tylko pytanie skąd wziąłeś mój kod polecającego, bo ja je ukryłem? :)
Czy zamówiłeś poprzez aplikację ev.warszawa.pl, a jeśli tak to tam latają losowe linki polecającego użytkowników z forum, więc powinno komuś wpaść.
Ja mam te 3 ostatnie od Grzegorza, Marcina i Przemka.
 
Top