Carport, zadaszenie tarasu

nnnnn

Pionier e-mobilności
Dwunożny carport byłby rozwiązaniem ale musiałby stać prostopadle, czyli auto wjeżdża wzdłuż a nie prostopadle jak na wiekszości grafik. Taki carport musiałby mieć ok 6 metrów żeby zaparkować pod nim 4.7m auto. Dodatkowo jedna noga wyższa od drugiej a pochylenie dachu w kierunku nogi a nie na bok... Wyszło zagmatwane.:(
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Cztery balony , to mój pomysł a właściwie sterowce z pozycjonowaniem dzięki starlinkom, ustawiające kierunek wjazdu. . Opatentuje to.
Potrafimy dyskutować merytorycznie.
Nie w ogóle zrobią jakiekolwiek wiaty z kiblem w jednym rogu i automatem do kawy w drugim.
 

consigliero

Posiadacz elektryka
Nie wiem czy to carport ale wjazd był bardzo ciasny
 

Attachments

  • 2E49880D-9A67-457F-87E3-C8AA2F378244.jpeg
    2E49880D-9A67-457F-87E3-C8AA2F378244.jpeg
    439,9 KB · Liczba wyświetleń: 49

Bronek

Pionier e-mobilności
A tak na marginesie bo żona mnie napiera aby małą przyczepkę kempingową, aby ją dokupić do Tesli, to nie pomyślano o ładowaniu elektryka z przyczepą na haku.
To kolejny kamyczek do ogródka sceptyków elektromobilności. Dalsza strata czasu przy ładowaniu. Trzeba znaleźć miejsce na wypięcie czepki itd...
To margines ale im dalej w las tym więcej drzew. Bo mnie np zacznie dotyczyć
 

nnnnn

Pionier e-mobilności
O tym już kiedyś dywagowaliśmy, w PL stacje nie są przystosowane do elektryków z przyczepami.
 

eldawido

Zadomawiam się
Ile taka konstrukcja z Ekad kosztuje?
Na olx jest tylko 5000, to chyba za m2
Koszt takiej lepszej drewnianej konstrukcji (BSH) o wymiarach ok 6x5m to ok 20.000.
 

gim-kg

Pionier e-mobilności
Ile podpór ma ta konstrukcja?, masz gdzieś jakiś rysunek poglądowy. Da sie PV na tym postawić?
Ja to stawiam przede wszystkim ze względu na instalacje PV. Pytałem i konstrukcja bez problemu wytrzyma dodatkowe obciążenie 160 kg (8 paneli po 20kg). Zadaszenie z poliwęglanu zostawię, bo nie będę męczył się z uszczelnieniem pomiędzy panelami. Poza tym nie będzie zbyt mocno widać paneli od spodu razem z okablowaniem. Nie pytałem ile ma podpór ale myślę że 3 albo 4.
Odległość między wzmocnieniami zadaszenia (krokwiami) - 98 cm
Profile wzmocnienia dachu o wymiarach 9 x 5 cm

 

vwir

Pionier e-mobilności
Zadaszenie z poliwęglanu zostawię, bo nie będę męczył się z uszczelnieniem pomiędzy panelami.
Można, tylko wtedy trzeba odsunąć panele od poliwęglanu tak samo jak od dachu (czyli przynajmniej ze 20cm dystansu). Panele muszą mieć chłodzenie.
 
Top