Czynności serwisowe po 2 latach

KrzysztofFly

Moderator
po roku skończył mi sie fabryczny płyn do spryskiwaczy
To chyba w tamtym czasie wycieraczki i spryskiwacze wcale nie działy ;). Wychodzi na to, że teraz, po wielu poprawkach jednak coś tam działają ;). A tak na poważnie, to faktycznie bardzo oszczędnie obchodzi się z płynem.
 

danielm

Pionier e-mobilności
To chyba w tamtym czasie wycieraczki i spryskiwacze wcale nie działy ;). Wychodzi na to, że teraz, po wielu poprawkach jednak coś tam działają ;). A tak na poważnie, to faktycznie bardzo oszczędnie obchodzi się z płynem.
moje poprzednie auto mazda 6 spryskiwaczami chlapało głównie na otoczenie, wszędzie tylko nie na szybę i z tego co obserwuje auta jadące przede mną to jak używają spryskiwaczy to ściana wody. tesla dzięki dyszom wbudowanym w wycieraczki używa śladowe ilości wody. w dodatku jak bardzo rzadko jeżdżę trasy więc płynu używam głównie od jesieni do wiosny. wiosną brud ulic zamieniany jest w cmentarzysko robaków a tych wole nie rozsmarowywać po szybie i raczej korzystam z wody i gumy stacji benzynowych
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Dlatego w kabrioletach musi być podobnie, bo inaczej można szampon brać lub parasol.
Ile to się naustawiałem igłą spryskiwaczy? Albo za nisko albo za wysoko w zależności od tego prędkości.
 

Bronek

Pionier e-mobilności
A co Ci nawala lub niepokoi ? Klocki można przejrzeć, filtr w kabinie wymienić , poszarpać zawieszeniem, sprawdzić , ale to "warstat Janka" zrobi
 
Last edited:

chlebu

Nowy na Forum
Nic się nie dzieje tylko się zastanawiam czy jeśli mam serwis w cenie najmu czy nie warto jechać. Filtry nie były wymieniane od nowości
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Kazdy ma serwis darmo 5 lat , dla filtrow i dupereli jie warto . Chyba że masz z godzinkę jazdy . Filtry kupisz w internecie wymienisz w 30 minut.
To wszystko zależy...Ja mam Berlin 300km Warszawa 500km ,a mobilny zawsze dojedzie.
Ale nie będę jechał lub wzywał , gdy nie stwierdzam nic złego .
Serwis klockow ( ale nie robię ) i filtrów można zrobić lokalnie albo samemu ?
 
Last edited:

dawson

Fachowiec
Ja mam 2 lata w listopadzie i 110 000km. Umówiłem się na przegląd po 2 latach we Wrocławski EV Repeir Garage ale od 2 tyg. nie mogę uzyskać info co i za ile będą robili więc się waham ... z autem nic się niedzieje , filtr sam zmieniam.
 

solik

Pionier e-mobilności
Zaraz mija prawie 2 lata. Wg Was dalej nie mam obowiązku jechać do serwisu?
Dodam, że to samochód Arval w najmie.

Ja zglosilem wymiane filtrow kabinowych (raz do roku) i wycieraczek, przyjechal serwis mobilny z Tesli i po autoryzacji w Arval bylo ok

Napisz na bok arval ze chciales skorzystac z pakietu serwisowego i wymienic filtry by utrzymac auto w dobrej kondycji i czy zautoryzuja to w Tesli. U mnie nie krecili nosem ze autoryzowany serwis, nie odsylali do zadnego lokalnego.

Jesli bedziesz mial w mailu ze ok wyklikaj serwis w aplikacji Tesli i napisz wiadomosc na czacie ze chcialbys skorzystac z serwisu mobilnego i masz autoryzacje w Arvalu - wiedza jak to ugryzc
 
Last edited:
Top