jowczar

Nowy na Forum
Cześć, czy ktoś miał ostatnio jakieś doświadczenia z leasingiem elektryka w BMW FS i staraniem się o dopłaty?
Dealer twierdzi, że wstrzymali przyjmowanie wniosków o dotacje – mają je wznowić, ale nie wiadomo kiedy (ani nie można uzyskać takiego potwierdzenia na piśmie). Na stronie BOŚ BMW dalej jest na liście firm współpracujących, ale na maila czy lista aktualna póki co brak odpowiedzi. :)
 

bart_zaw

Posiadacz elektryka
Cześć, czy ktoś miał ostatnio jakieś doświadczenia z leasingiem elektryka w BMW FS i staraniem się o dopłaty?
Dealer twierdzi, że wstrzymali przyjmowanie wniosków o dotacje – mają je wznowić, ale nie wiadomo kiedy (ani nie można uzyskać takiego potwierdzenia na piśmie). Na stronie BOŚ BMW dalej jest na liście firm współpracujących, ale na maila czy lista aktualna póki co brak odpowiedzi. :)
Na elektryka nie ale ostatnie trzy zapytania jakie dałem do BMW FS o leasing to oferty wyrywały z butów. Nawet salony zaczynają proponować zewnętrzne banki bo nie ma chętnych na ich finansowanie.
 

michalgti

Nowy na Forum
Mam dokładnie ten sam problem. Interesuje mnie IX1 i BMW Financial wstrzymało przyjmowanie wniosków o dotację. Oferty finansowania maja całkiem niezłe. W porównaniu do PKO i Santandera.
 

bart_zaw

Posiadacz elektryka
Mam dokładnie ten sam problem. Interesuje mnie IX1 i BMW Financial wstrzymało przyjmowanie wniosków o dotację. Oferty finansowania maja całkiem niezłe. W porównaniu do PKO i Santandera.
Możesz jeszcze ING spróbować bo u nich mam Mini i wtedy wypadli najlepiej + teraz po roku dostałem ofertę ubezpieczenia z podziałem na 12 rat bez kosztów dodatkowych.
 

lbx

Nowy na Forum
Dobry wszystkim.
Postaram się bez marudzenia ale źle czułbym się gdybym nie napisał w tym wątku.
Moje doświadczenie potwierdza te słabe opinie o poziomie obsługi klienta firmy jak w temacie, aczkolwiek skupiam się tylko na sobie i na części dot. procedury dofinansowania.

Oś czasu:
odbiór samochodu - jesień 2021,
wniosek - lato 2022,
umowa - wiosna 2023.

Do dzisiaj - styczeń 2024 - nie otrzymałem pieniędzy! :)
Wiem już, że pieniądze zostały przelane do BOŚ jesienią 2022! :D
Nie mam już tego samochodu.

Piszę i dzwonię w trójkącie NFOŚiGW, BOŚ, BMW FS ale rzeczowe informacje otrzymywałem tylko w NFOŚiGW; pracownicy, którym dziękuję, są równie mocno zdziwieni całą sytuacją jak ja; temat jest przekazywany od tej strony do BOŚ, na razie nic to nie zmieniło.

Jeśli ktoś oczekuje zaangażowania od firmy właściwej to otrzyma w ramach wyjaśnienia długotrwałe procedury BOŚ.

Napiszę tutaj kiedy dostanę przelew. Bo nadal zakładam, że to się stanie. ;)
Pozdrawiam.
 

lbx

Nowy na Forum
Moja statystyka, 698 dni od złożenia wniosku, 379 dni od podpisania umowy. Bardzo dziękuję Paniom z NFOŚiGW i BOŚ za pomoc i zaangażowanie. Mniej, mało, waham się nad w ogóle, leasingodawcy którego pomoc i zaangażowanie oddaje statystyka.

Tak, dostałem dzisiaj przelew. Rozmawiałem wielokrotnie z koordynatorem z ramienia BOŚ, postarają się usprawnić dostęp do bieżącego statusu umowy, w scenariuszu gdy wnioskodawca zostaje zawieszony bez informacji w trójkącie (nie do końca okazuje się bezdusznych;)) podmiotów.
 
Top