Duński parlament: konfiskata auta za wykroczenia nawet, gdy kierowca nie jest właścicielem

BigB00

Posiadacz elektryka
Kierowca, który będzie miał 2 promile alkoholu w organizmie, albo dorsza przekroczyła prędkość, utraci samochód nawet, gdy nie jest jego właściciel. Pojazd zostanie zlicytowany na rzecz państwa. Tak zdecydował właśnie parlament w Danii. Chodzi np. o samochody leasingowane czy dostawcze oraz ciężarowe będące własnością firmy leasingowej czy firmy transportowej.
 

iacek

Nowy na Forum
U nas głównym problemem nie jest wysokość mandatów ale to jak skutecznie jest egzekwowane przestrzeganie prawa. Wg mnie podniesienie mandatów nie da dobrego efektu bo ludzie nadal będą gnać z nastawieniem >a może się uda< jak do tej pory. Jeśli chcemy aby państwo coś zrobiło w kwestii bezpieczeństwa na drogach to powinni skupić się na egzekucji przestrzegania już istniejącego prawa. Dopiero jeśli te działania nie przyniosą wyraźnych korzyści, można rozmawiać o wysokości mandatów, konfiskacie pojazdu lub zatrzymaniu uprawnień
 

Bronek

Pionier e-mobilności
Temat na... ;-) Jest jednak coś i w nieuchronności i wysokości kar. Sam wiem po sobie, jak się pilnuję w innych krajach.
Po prostu bardziej sie staram, bo jest drożej i spodziewam się aczkolwiek tego czasem nie wiem, że są większe szanse iż mnie złapią ;-)
 
Top