KrzysztofFly

Moderator
U mnie niby rejstruje trasę ale w apce ani w przeglądarce ich nie ma. Działa Ci lokalizacja auta?
Lokalizacja samochodu, którą pokazuje w apce, to ostatnia lokalizacja która została zarejestrowana przez apkę przy rozłączaniu się z samochodem połączonym z telefonem poprzez bluetooth. Nie zmieni się ona jeśli telefon był połączony z samochodem przez AA po kablu lub miałeś wyłączony bluetooth.
 

Jacek_Do

Zadomawiam się
Ogólnie ta aplikacja to służy do załącznia ogrzewania/chłodzenia auta i sprawdzenia stanu naładowania.
Reszta do niczego się nie nadaje.
Nawet nie pokazuje gdzie auto się znajduje. Więc jak ktos je wam podwędzi to szukaj wiatru w polu.
Pierwszy lepszy student informatyki napisał by lepszą apkę i pewnie za 1/100 budżetu która na to poszła.
Ale czy słyszał ktoś o francuskich informatykach, bo ja nie ;-), więc trzeba się cieszyć z tego co jest bo może i te dwie funkcje zaraz przestaną działać.
 

p0li

Pionier e-mobilności
zeby bylo smieszniej to przed zmianami "designerskimi" zarowno przesyl tras jak i pozycja samochodu byly przesylane przez GSM a nie BT - wiec jak zona gdzies jezdzila to widzialem gdzie sie podziewa ;)
ale pewnie im ta marna przepustowosc zapychalo i zmienili na "lepsze" - czyli komunikacje po BT
 

KrzysztofFly

Moderator
zeby bylo smieszniej to przed zmianami "designerskimi" zarowno przesyl tras jak i pozycja samochodu byly przesylane przez GSM a nie BT - wiec jak zona gdzies jezdzila to widzialem gdzie sie podziewa ;)
ale pewnie im ta marna przepustowosc zapychalo i zmienili na "lepsze" - czyli komunikacje po BT
No u mnie od zawsze pozycja i trasy działały tylko przez Bluetooth. Co nie zmienia faktu, że dane o lokalizacji i trasach są na serwer Stellantis przesyłane. Wystarczy zarejestrować się w tronity.io (jest dostępna czasowa wersja próbna) aby mieć podgląd lokalizacji samochodu i tras online. Poniżej fragment trasy widoczny w aplikacji.
Zrzut ekranu 2023-01-13 204521.png
Do kompletu jest też historia prędkości na trasie, poziomu akumulatora, wysokości, temperatury.
 

nnnnn

Pionier e-mobilności
Mnie chyba też dopadły półosie, terkotanie przy skręconych kołach jak ruszam pod wzniesienie. Zimą myślałem że to abs ale teraz jest to głośniejsze i częstsze. Ostatnio też doszło stuknięcie w sytuacji gdy dojażdzam np do świateł hamując rekuperacyjnie a następnie przyspieszę. Umawiam się na serwis. Półosie chyba powinny wytrzymywać więcej niż 40kkm.
 
Top