Hałasujące kołpaki, piszczenie, dźwięk grzechotki

Rafael

Nowy na Forum
Ostatnio odkryłem co powoduje dziwne dźwięki wydobywające się z prawego przedniego koła.
Dźwięk piszczący słyszany przy wolnej i szybkiej jeździe, metaliczny. Najlepiej go słychać kiedy w otoczeniu pojazdu jest mało dzwięków (droga przez las, hala garażowa).
Drugi dzwięk, przypominający grzechotkę i glośniejszy na dużych nierównościach typu kostka brukowa.
Po zdjęciu kołpaka okazało się, że żaden z powyższych dzwięków nie występuje. Kołpak wizualnie wygląda na nietknięty, niezarysowany. Zamiana kołpaków stronami przynosi podbne rezultaty na drugim kole. Po bliższych oględzinach wygląda na to że jedevn z metalowych elementów, który rozpiera zaczepy jest lekko poluzowany i to on jest sprawca zamieszania. Zgłosiłem piszczennie do serwisu. wizyta dopiero za 3 tygodnie. Czy Tesla uzna reklamacje na kołpak to sie okaże. Na forum FB pojawia się coraz więcej wpisów tego typu. Zostawiam informacje - będę aktualizował.
 

Jusand

Posiadacz elektryka
Taki dźwięk się czasem pojawia jak za mocno "dokopiesz" kołpak w piastę.
Najlepiej zdjąć ;-)
Też to zauważyłem ostatnio, że mi coś grzechocze, wystarczyło postukać w kołpak i już było słychać dzwonienie. Faktycznie po zdjęciu i wsadzeniu ponownie trzeba uważać żeby nie za mocno wcisnąć środek kołpaka bo wtedy na 100% dzwoni.
 

karol.kar

Posiadacz elektryka
Miałem to samo parę dni temu. W garażu przypadkiem puknąłem kołpak, a ten dziwnie luźny.
Trzeba zdemontować kołpak i blaszkę sprężynująca jaka zaciska na feldze trzeba ścisnąć tak, aby miała większą sprężystość.
Wystarczy tyko te blaszki w której części najbardziej luźny kołpak.
 

lvlthn

Posiadacz elektryka
Ostatnio odkryłem co powoduje dziwne dźwięki wydobywające się z prawego przedniego koła.
Dźwięk piszczący słyszany przy wolnej i szybkiej jeździe, metaliczny. Najlepiej go słychać kiedy w otoczeniu pojazdu jest mało dzwięków (droga przez las, hala garażowa).
Drugi dzwięk, przypominający grzechotkę i glośniejszy na dużych nierównościach typu kostka brukowa.
Po zdjęciu kołpaka okazało się, że żaden z powyższych dzwięków nie występuje. Kołpak wizualnie wygląda na nietknięty, niezarysowany. Zamiana kołpaków stronami przynosi podbne rezultaty na drugim kole. Po bliższych oględzinach wygląda na to że jedevn z metalowych elementów, który rozpiera zaczepy jest lekko poluzowany i to on jest sprawca zamieszania. Zgłosiłem piszczennie do serwisu. wizyta dopiero za 3 tygodnie. Czy Tesla uzna reklamacje na kołpak to sie okaże. Na forum FB pojawia się coraz więcej wpisów tego typu. Zostawiam informacje - będę aktualizował.
Klocki hamulcowe?
 

grzkas

Fachowiec
Znany problem w nowym typie kolpakow. Po zdemontowaniu problem nie wystepuje, tak? W serwisie dostaniesz nowe, inny numer czesci, nie sa drogie, ale nie maja tego problemu. Ewentualnie modyfikuj sam, ale skoro masz gwarancje to bym sobie darowal.
 

skyactivwalker

Pionier e-mobilności
Znany problem w nowym typie kolpakow. Po zdemontowaniu problem nie wystepuje, tak? W serwisie dostaniesz nowe, inny numer czesci, nie sa drogie, ale nie maja tego problemu. Ewentualnie modyfikuj sam, ale skoro masz gwarancje to bym sobie darowal.
A moje mają połamane uchwyty wchodzące w piastę koła. Hałasować zaczęły po serwisie w Berlinie gdzie ściągali koła. Jak to zgłosić?
 

karol.kar

Posiadacz elektryka
Nikt nie ma takiej przypadłości?
Ja mam.

Były dziwne dzwonki, a nawet piszczenie z jednego koła jak by stara taczka jechała.
To piszczenie myślałem, że hamulce (klocki/tarcze).
Zdjąłem kołpaki i wszelkie hałasy ustąpiły.
Postanowiłem sam "naprawić" problem. Każdą blaszkę jaka "chwyta" szprychę koła rozgiąłem kombinerkami.
Kołpak co prawda ciężej wskakuje, ale siedzi pewnie. Jutro mam dłuższa trasę po różnych drogach to dam znać czy problem załatwiony.
 
Top